Belépő gamer, ami kíméli a pénztárcád! – Acer Nitro 5 teszt

Kicsomagoláskori első benyomásom a gépről az volt, hogy „hé, ez nem is annyira belépő”. Ami teljesen igaz a notebook felépítésére, azonban a motorháztető alatt tényleg mindenből az alap belépő szintet kapjuk: i5, 1650 (Ti nélkül). Hogy ez mire elég? A tesztből kiderül!

Termék neve Acer Nitro 5 – AN515-55-56F5
Operációs rendszer -nincs-
Processzor Intel® Core™ i5-10300H Quad Core + Hyper-Threading (8M Cache, 2.50 – 4.50GHz)
Memória 8GB DDR4
Háttértár – 512GB PCIe NVMe SSD
– HDD Upgrade Kit tartozék
Lemezmeghajtó -nincs-
Kijelző – Méret: 15.6″
– Felbontás: FHD 1920 x 1080
– Képernyő: Acer ComfyView™ IPS LED-háttér világítású matt, 72% NTSC, Vékony keret, 144Hz képfrissítés
Grafikus kártya – Intel® UHD Graphics 630
– NVIDIA® GeForce® GTX 1650 4GB GDDR6
Hang DTS® X:Ultra Audio, Acer TrueHarmony® technológia, beépített sztereó hangszórók
Kommunikáció – Intel® Wireless Wi-Fi 6 AX201
-802.11a/b/g/n/acR2+ax wireless LAN
– Dual Band (2.4 GHz and 5 GHz)
– 2×2 MU-MIMO technology
– KillerTM Ethernet E2600
– Bluetooth® 5.0
– Acer Crystal Eye HD webkamera, SHDR + beépített mikrofon
Akkumulátor 57.5Wh / 3580mAh / 15.4V / 4 cella, akár 10 óra üzemidő
Csatlakozók – 1x USB Type-C (USB 3.2, Gen 2., 10 Gbps)
– 1x USB 3.2 (Gen 2., 10 Gbps, Power Off Charging funkció)
– 2x USB 3.2 (Gen. 1)
– 1x HDMI™ 2.0 port
– 1x 3.5mm headset/hangszóró + mikrofon kombó csatlakozó
– 1x Gigabit Ethernet (RJ-45)
Beviteli eszközök – Magyar nyelvű, piros háttérvilágítású billentyűzet, numerikus paddal
– Acer Precision touchad, többujjas műveletek támogatása
– Funkció gombok (Fn gombbal): hangerő szabályzás, fényerő állítás, médiavezérlő gombok, némítás, touchpadzár, wifi ki/be, kijelző váltás (külső kijelző csatlakoztatásakor)
Súly és méretek 363.4 x 255 x 23.9 mm / ~2.3 kg
Garancia 3 év

A szó legszorosabb értelmében vett belépő szintű notebook teszt elég rég volt már az oldalon, így most egy kis vérfrissítésként egy olyan gépet néztünk meg, amit előszeretettel vásárol az átlag gamer. Egyetem előtt vagy, kellene egy laptop, amivel tudsz azért játszani is de nem okoz gondot bevinni előadásra sem? Lehet ez pont a te géped!

Bizony, itt le kell fektetnünk néhány alappillért még a teszt elején. Habár gamer gép, itt még nem arról beszélünk, hogy AAA játékok Ultra beállítások mellett 100 vagy 120 FPS-sel futnak-e. Hanem arról, hogyha úgy adódik és ki szeretnénk kapcsolódni némi játék által, akkor van egy H-s processzorunk, valamint egy dedikált Nvidia GeForce 1650-ünk, ezek segítségével pedig meg is tehetjük, kompromisszumokkal természetesen.

Acer Nitro 5 teszt – Első benyomások

Kategóriájához képest kifejezetten igényes csomagolásban érkezik a gép, így már az átvétel pillanatában sincs hiányérzetünk. Ezután pozitív pont, hogy a doboznak van fogója, ami nagyban megkönnyíti a hordozást. De itt még nem állunk meg, ugyanis kinyitva a dobozt is észrevesszük, hogy bizony az Acer figyelt a körítésre. A gép nagyon stabilan be van bugyolálva, a szállítás során sem nagyon keletkezhet baja ilyen csomagban, ezt szinte biztosra mondom. Kicsit nehézkesen csúszik ki a dobozból, ami szintén a kicentizett tömőanyagnak köszönhető – ez nagyon pozitív, pacsi Acer.

Előttünk a gép, de még a szövet (!) tasakjában. Kellemes tapintású de minket még mindig nem ez érdekel, hanem a maga a gép. Kivesszük és ott áll előttünk, anyaszült meztelenül. Megemelve nem túl nehéz, de mégis érződik, hogy itt komolyabb dolgokról van szó, mint egy átlag irodai laptop. Fogása is nagyon jó, a hátsó fedlap tapintása kifejezetten kellemes. Mindenhol masszív de még csak véletlenül sem robosztus. Részletezem.

Acer Nitro 5 teszt – Külső

Itt azért látszik, hogy gamer. Fedlapján kétoldalt szálcsiszolt dizájnt alkalmaztak, míg középen nagyon letisztult azt egész, az Acer felirat fényes felülete sem tolakodó. Ha már ilyen jellemzőket alkalmaztam a fedlapnál, mint a „letisztult”, akkor érdemes arról és beszéni, hogy az összekép kifejezetten nem az. A laptopot felnyitva hátulról mindenkinek feltűnik, hogy gamer gép van előttünk, ezt legjobban a légkivezető nyílások közötti piros dizájnelem érezteti velünk. Maguk a nyílások is egy agresszív vonalvezetést kaptak, ami kifejezetten illik ehhez a piros vadsághoz. Sőt hátulról is látszik a – szintén piros – NITRO felirat, ami megkoronázza az egész látképet.

A billentyűzet és a touchpad színvilága is ugyan azt a vörös színt kapta, amit a laptop hátulja, azaz a balansz kétségtelen. A képernyő kávája is kapott egy kis boogie-t, nem a szokásos négyzet alakú, egy kicsit belevágtak, hogy még élesebb és „gamerebb” legyen.

Mivel ezt a gépet megvásárolhatjuk Intel Core i7-tel és Nvidia GeForce RTX 3060-nal is, oda kellett figyelni a dizájnra, ugyanis a magasabb kategóriában is helyt kell állnia. Ez meg is látszik, a gép tényleg BRUTÁL JÓL NÉZ KI.

Acer Nitro 5 teszt – Kijelző

Nagy örömmel tölt el, hogy habár konstans emelkednek az árak, nem vádolhatjuk azzal a gyártókat, hogy semmit nem adnak ezért cserébe. Egy belépő kategóriás gamer gépről beszélünk, ami ezelőtt nagyjából 3 évvel még elképzelhetetlen volt, hogy 144 Hz-es kijelzővel rendelkezzen. Ez pedig azzal rendelkezik, nem is akármilyennel, ugyanis 3 ms-os a válaszideje. Felbontása természetes 1920 x 1080, azaz FullHD.

Már majdnem mindent tudunk a vékony kávákkal körülölelt kijelzőről, kivéve a méretét, ami 15,6 hüvelyk, tehát a sztenderd notebook méretet kapta, gamer géphez illően. Az sem lesz meglepetés, hogy egy IPS panelről beszélünk, ami 72%-os NTSC lefedettséggel rendelkezik, ezáltal a színek is rendben lesznek.

Rendben is vannak, a kijelző tűéles, játék közben is jól teljesít. Nappal szemben azért nem érdemes ülni (van olyan amivel érdemes?), de ha a sötétítőt elhúzzuk, már teljes élményt kapunk. Egy szó, mint száz, a kijelző remek!

Acer Nitro 5 teszt – Teljesítmény

Talán ez a legérdekesebb rész az egész tesztben, ugyanis itt dől el minden egy ilyen gép esetében. Minél kevesebb pénzből minél több FPS-t, talán más nem is számít. Hoztam pár adatot, amik megmutatják mit tud a gép játékok közben, ez komoly segítség lehet eldönteni, szeretnénk-e ezt az eszközt, vagy sem. Minden mérés 1080p-ben készült.

Játék Grafikai beállítások FPS érték
Forza Horizon 4 High Átlag: 85-90, Min: 69
Rainbow Six Siege Lowest Átlag: 165-175, Min: 102
CS:GO Low Átlag: 190-195, Min: 130
COD: Warzone Low Átlag: 75, Min: 36
Valorant Low Átlag: 105, Min: hibás mérés
GTA V Very Low Átlag: 97, Min: 62
Fortinte Low Átlag: 164, Min: 32
Apex Legends Low Átlag: 101, Min: 44
PUBG Very Low Átlag: 106, Min: 28
League of Legends Very High Átlag: 77, Min: 40

A számok magukért beszélnek, teljesen alkalmas játékra gép, mindaddig, amíg nem akarunk magas beállítások mellett játszani – különösen igaz ez az AAA címekre.

Figyelem, szubjektív vélemény következik!

Competitive gamingre kifejezetten ajánlom a laptopot, ugyanis a megfelelő beállítások mellett ki tudjuk használni a 144 Hz-es képernyőt. Ez pedig LoL, CS:GO, R6S, Fortnite közben rengeteget jelent. Hatalmasat javul a játékélmény, illetve előnyben leszel az ellenfeledhez képest, amennyiben alap 60 Hz-es monitort használ. Itt a gép tudja hozni a stabil 144 FPS feletti átlagot, nem lesz baj a teljesítménnyel. Amatőr szintű kompetitív játékokhoz tehát 10/10 a gép, rendkívül jól szuperál. Alacsony grafikán jól bírja a nagyobb játékokat is, de valljuk be, ezeknél a hatalmas címeknél a legtöbbet a látvány tesz hozzá az élményhez, így ehhez kifejezetten nem javasolnám. Kapható ugyan ez a Nitro gép RTX 3060-nal, na azt már nyugodt szívvel ajánlom.

Acer Nitro 5 teszt – Beviteli eszközök

                Billentyűzet

Talán ez volt számomra a legmeglepőbb az egész teszt során, ugyanis nagyon-nagyon jó billentyűzetet tettek a gépbe! A billentyűk felülete kapott egy csúszásgátló bevonatot, aminek a tapintása nagyon jó, valamint sokkal kevésbé húzzuk el az ujjunkat véletlenül egy gombról, így gyorsabb és pontosabb a gépelés.

A billentyűk útja is remek, számomra szó szerint a tökéletes hosszúság. Talán reszponzívabb is, mint az átlagos laptopokba szánt billentyűzetek legnagyobb része. Az elrendezés nálam nagyon ott van, megszokást sem kívánt, egyből minden klappolt – pedig ugye én asztali billentyűzetet használok a mindennapokban. Van numerikus padunk is, ami nálam szintén egy nagy pirospont.

Jaj, azok a nyilak! Aki rendszeresen olvassa írásaim, az már tudhatja, mennyire tudok örülni a kicsit elszeparált nyílgomboknak. Itt pedig megkaptam ezt a kis dopaminadagot, ugyanis gyönyörűen, teljesen vakon is eltalálja az ember ezeket a gombokat. Piros háttérvilágítása sem okoz nagy meglepetést, igazodik a gép dizájnjához, nagyon egyben van az egész. Ezek után a nagyon „gameresre” dizájnolt betűtípus csak hab a tortán.

Természetesen a nálam járt eszköz magyar nyelvű billentyűzettel rendelkezik és kapható is hazánkban.

                Touchpad

Hozza az elvárhatót. Külön dicséretet nem érdemel, mert annyira azért nem jó, de teljesen használható, viszonylag ritkán hibázik. Maga mérete pedig elég nagy ahhoz, hogy kényelmesen navigáljunk a gépen. Tud ennél jobbat is Acer, de emiatt se kell szégyenkeznie.

Acer Nitro 5 teszt – Üzemidő, Zaj, Hangzás

                Üzemidő

57,5 Wh-ás akkumulátora nem kicsi, de a gyártó által leírt „akár 10 órás üzemidő” elég túlzó. Nyilván egy ilyen laptop esetében a használat módja a legbefolyásolóbb tényező, azonban a bevezetéskor említett egyetemi jegyzeteléshez egy napra megfelelő – feltéve ha nem reggel 8-tól este 8-ig van bent az ember.

                Zaj

Játék közben minél hangosabb, annál jobban szeretem! Na jó ez kicsit túlzás, de ha egy laptopon akarunk játszani, akkor az halk nem lesz, ez még jó pár évig nem fog változni. Legyen is így, a benne lapuló teljesítmény-orientált hardvereknek kell a hűtés. Minél hidegebbek az alkatrészek, annál tovább lesz hű társunk az életben.

Na azért orkánt nem fog ránk szabadítani, és nem is olyan, mint a lassan egy éve tesztelt Predator Turbo üzemmódban. Ha rendesen használjuk van hangja, ha irodai gépként van alkalmazva, akkor csendes.

                Hangzás

Sztereó hangszórója tökéletesen tudja azt, amit egy ilyennek tudnia kell, de semmi többet. Tökéletes. Én akkor haragudnék igazán az Acerre, ha a hangszóróra sokat költene egy ilyen laptop esetében. Gaming közben fejhallgató vagy külső hangszóró kötelező, egyéb felhasználás mellé pedig remekül helytáll az, ami benne van.

Acer Nitro 5 teszt – Összegzés

Nagyon elégedett voltam a géppel, magasságokkal jobb, mint amilyennek gondoltam. Na nem teljesítményben, mert az adott, inkább maga váz, a felépítés. Mondhatni pont azért, amiért Acer Nitro.

Plusz érdem, hogy a laptop remekül bővíthető, van benne 2 SSD és 1 HDD slot, továbbá támogatja a dual-channel RAM-ot, amiből csak az egyik foglalt gyárilag. Azaz ha netán mérnöknek tanulsz és később kell a sok RAM, mert CAD alkalmazásokat használsz, akkor is jó befektetés. Illetve ha sok az adatod, van HDD-nek hely. A mai világban becsülendő tulajdonság a bővíthetőség, ez a notebook pedig maximálisan eleget tesz ennek (is). Legyen ez a lezárás:

Acer Nitro 5 – a becsülendő

Köszönjük a tesztterméket az Acer Magyarország csapatának!

techkalauz.hu – az online tech magazin

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg mással is:

További cikkeink

2024.09.08.
GTA 6 pletyka: PC-re 12-18 hónappal később fog megjelenni
Egy - az interneten terjedő - pletyka szerint a GTA 6…
2024.09.08.
Adattárolás a felhőben: Valóban megéri a hagyományos módszerek helyett?
Napjainkban az adatok mennyisége folyamatosan növekszik, emiatt a tárolásuk kérdése egyre…
2024.09.08.
Leaker utalt az Apple iPad Mini 7 legfontosabb frissítéseire
Nem is akármelyik leaker: a Bloomberg munkatársa, Mark Gurman. Beszámolója szerint…
2024.09.08.
Új Smart TV sorozatot dob piacra a Xiaomi: A megfizethető kategóriát célozzák meg
A Xiaomi új okostévéket mutatott be Kínában. A Redmi A Pro…
2024.09.07.
Pénztárcabarát foldable telefonként debütálhat a Motorola Razr 50s
Úgy tűnik, hogy a Motorola egy harmadik hajlítható képernyőjű (foldable) telefon…
2024.09.07.
Szivárgás összesítőt készítettek a GTA rajongók: Minden infó egy helyen a GTA VI-ról
A rajongók által készített nagyon átfogó és illusztrációkkal teli PDF dokumentum…
2024.09.07.
Az Apple azt állítja, hogy a MacBook Air M3 akár 40%-kal gyorsabb, mint a Copilot+ PC-k
Az Apple frissítette a MacBook Air M3 marketing anyagát, ezzel pedig…