Bevezető
Nálunk járt a HP fantasztikus notebookja, az Elitebook 14″-os változata a 8460p. Az új Elitebook sorozat tagjai a régiekkel együtt úgymond „image kompatibilis” ami azt jelenti, hogy külső jegyeikben egyformák de méretükben eltérők.
12″ 2540p – 2560p
12″ 2740p – 2760p
14″ 8440p 8440w – 8460p 8460w
15″ 8540p 8540w – 8560p 8560w
17″ 8740w – 8760w
Az Elitebookok a “p” Professional és “w” Workstation sorozatra oszthatóak. A Professional sorozat, mint a tesztalany is fém borítású, ezüst színű, a Workstation sorozat pedig fém borítású, grafit szürke színű.
A 8460p teteje letisztult, matt hatást keltő a HP állítása szerint platina borítással gyártják. Az üzleti gépeknél eddig megszokott “kocka” formavilág finoman ugyan, de kezd átalakulni és követi a modern divatot. Az átalakulás első jegye gömbölyített zsanér, mely ugyan kecsesen nyílik de bivaly erős.
Az Elitebook sorozat rengeteg biztonság és minőségi funkcióval kápráztat el minket, mivel megfelel a MIL-STD-810G katonai követelményeinek mely a leejtés, rezgés, por, páratartalom, magasság és magas hőmérsékletű tesztek során eredményesen szerepelt. Ezen teszteket jól szemlélteti ez a kis youtube video.
Minőségi funkciók:
– HP DuraCase magnézium ötvözet kijelző burkolat
– HP DuraFinish karcállóbb műanyag elemek
– HP DuraKeys cseppmentes és kopásállóbb billentyűzet
Biztonsági funkciók:
– HP 3D Drive Guard fizikális rázkódás merevlemez védelem
– TPM 1.2-es biztonsági modul
– Ujjlenyomat azonosító
– Smart Card kártyaolvasó
Egy üzleti kategóriás notebook nem csak a minősége és szervizháttere miatt üzleti, hanem hozzá tartozó szoftverek miatt is. Az előtelepített Microsoft Windows 7 operációs rendszerben a következő szoftverek találhatóak meg:
– HP ProtectTools
– HP Spare Key
– HP Disk Sanitizer
– Drive Encryption for HP ProtectTools
– Credential Manager for HP ProtectTools
– File Sanitizer for HP ProtectTools
– Computrace Pro for HP ProtectTools
Az Előző Elitebook széria multimédiás érintőpanelje megosztotta a felhasználók véleményét. Volt akinek tetszett, köztük nekem és volt akinek nem tetszett. Ezt az érintőpanelt lecserélték „egyszerű” gombokra, így már csak egy gombnyomással tudjuk bekapcsolni a wifi-t, elindítani a böngészőt és lenémítani a notebookot. Mindkét technológiát használva az új Elitebook megoldása jobban tetszik. A többi funkciót mint például a hangerő és fényerő szabályzást a notebookoknál jól ismert FN+F”x” billentyűzet kombinációval tudjuk elérni.
A 8560p-hez képest még jobban csökkentették a kiáramló fényforrásokat, jelen esetben annyira, h szinte nincs is. Az előző szériához képest eltűnt az ugyancsak tetszést megosztó „karácsonyfa effektus” gúnyéven illetett érintőpanel és ledsor, így már csak apró fehér pontok jelzik számunkra, hogy a notebook be van kapcsolva.
Az EliteBook 8460p-n megtalálhatóak a mai igényeknek megfelelő portok és csatlakozók.
Felülről nézve:
Szemből nézve: 4db apró LED, Nyitó gomb, hangszórók és az őket eltakaró rács
Jobb oldal: hang ki/bemenet, Smart Card olvasó, eSata, USB 2.0 (töltős), Displayport, hőelvezető nyílás, biztonsági zárfoglalat
Hátulról nézve: Modem, VGA kimenet (D-Sub), Lan, Akkumulátor
Bal oldal: táp csatlakozó, Firewire, 2x USB 3.0, SD kártya olvasó, Optikai meghajtó, Express Card slot
Alulról nézve: Dokkoló port, hátlap és akkumulátor valamint azok nyitásáért felelős gombok
A 8460p-n találunk még egy kifejezetten jó minőségű 2 megapixeles webkamerát és beépített mikrofont, ezért nagyon jó minőségben videotelefonálhatunk például a Skype segítségével. A webkamera mellett találunk még egy kipattintható LED-et, mely a korlátozott látási viszonyok között segít nekünk, hogy lássuk a billentyűzetet.
Platform – CPU, RAM, VGA, HDD >
[BREAK]
Platform – CPU, RAM, VGA, HDD
A notebookban egy Core i5-2540m 2.6 GHz-es processzor dolgozik amely az Intel Turbo Boost technológiának köszönhetően ha az alkalmazás igényli 3,3 GHz-es órajelen is tud működni. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a CPU állandóan képes kielégíteni az adott SW étvágyát. Ha nincs más egyéb alkalmazás ami komolyabban terhelné több szálon a rendszert és a TDP keret is megengedi, akkor érheti el a cpu ezt az órajelet átmenetileg. Időtartama viszont több mindentől függ. Az Elitebook 8460p-t a következő processzorokkal vásárolhatjuk meg (az „M” végjelűek kétmagosak a „QM” végjelűek pedig négymagosak) :
– Intel® Core™ i7-2860QM (2.50 GHz, 8 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2760QM (2.40 GHz, 6 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2720QM (2.20 GHz, 6 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2670QM (2.20 GHz, 6 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2630QM (2.00 GHz, 6 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2640M (2.80 GHz, 4 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i7-2620M (2.70 GHz, 4 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i5-2540M (2.60 GHz, 3 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i5-2520M (2.50 GHz, 3 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i5-2430M (2.40 GHz, 3 MB L3 cache)
– Intel® Core™ i5-2410M (2.30 GHz, 3 MB L3 cache)

A prémiumkategóriás üzleti gépek általában több évig is a piacon tartózkodnak úgy, hogy nem történik sorozatváltás. Az Elitebook 40-es szériáját 1év után leváltotta a 60-as széria. Valószínűleg azért történt ilyen gyorsan egy új Elitebook széria megjelenése, mert az Intel piacra dobta a Sandy Bridge magos Core i processzorcsaládot így leváltva az Arrandale és Clarkdale magos processzorokat. A Sandy Bridge-nél ugyanúgy, mint az Arrandale és Clarkdale magos CPU-knál, itt is vannak négymagosak és kétmagosak, támogatják a Hyper-Threadinget így kétszer annyi programszál párhuzamos futtatására képesek mint 2 magos elődeik, valamint egyes sorozataik támogatják a Turbo Boost technológiát, ami az alkalmazástól függően felemeli a processzor órajeleit. Az új processzor család esetén már a négymagos CPU-k is rendelkeznek egy beépített GPU-val Intel HD Graphics 3000 néven (Elitebook sorozat kivétel de erről majd később). Ez a jelenleg kapható legerősebb integrált VGA mely nagyobb kompromisszumokkal bár de képes játékok futtatására. Ezen processzorok újdonsága még az is, hogy támogatják az 1600 MHz-en futó DDR3-as RAM-okat, valamint fejlettebb energiagazdálkodással rendelkeznek. A notebookot alapból 1x4GB DDR3-as 1333Mhz-en járó RAM-al szerelték fel de bővíthetjük akár 16GB-ig is.
A nálam lévő Elitebook-ban egy AMD Radeon HD6470-es VGA foglalt helyet mely a 3Dmark06 eredményéből adódóan nem igazán játékra szánt videokártya, bár a notebookcheck tesztjei alapján szinte az összes mai játék elfut rajta.
Videokártya tekintetében választhatunk az integrált Intel i-HD 3000 és a dedikált AMD Radeon HD6470 1GB GDDR3 RAM-al rendelkező grafikus vezérlők között, és itt a pont. A videokártyák között nem lehet váltani, mivel a HP “b” “p” “w” szériájú notebookok üzleti felhasználók számára lettek tervezve, és ebben a szegmensben a HP vállalja a támogatást még továbbra is a Windows XP és VISTA operációs rendszerekre. A régebbi operációs rendszerek a VGA-k közötti váltás során összeakadhatnak, lefagyhatnak így a HP csak az alacsonyabb kategóriájú “s” szériás Probookokban alkalmazza ezt a technológiát. Bevallom őszintén, régen én is a játékos közönség közé tartoztam, de mára a notebook nekem csak munkaeszköz így én az integrált megoldást helyezem előtérbe. Aki olyan fanatikus mint régen én, hogy játékra prémium kategóriás üzleti gépet használ, vagy munkájából adódóan 3D-s tervező programokkal dolgozik annak a workstation családot ajánlom mivel azokat a kifejezetten erős Nvidia Quadro és ATI Fire VGA-kal szerelték fel.
A processzort az AIDA 64 nevű programmal teszteltem.

Viszonyítási alapként nézzük meg a korábbi Arrandale és Penryn magos CPU-kat a Sandy Bridge-hez képest:

Windows 7 élményindex.
A notebookban egy 500GB-os Hitachi merevlemez foglal helyet mely a HD Tune teszt során a gyártó leírása szerintinél gyorsabb fordulaton pörgött.

Megjelenítés, bevitel, hangszórók, szerelhetőség >
[BREAK]
Megjelenítés, bevitel, hangszórók, szerelhetőség
A zsanérok 180°-os forgatást engednek, így minden helyzetben használhatjuk a kijelzőt.
A nálam lévő EliteBook 8460p-ben egy tükröződésmenetes TN+film technológiás, 16:9-es képarányú, 14″ méretű, 1600×900-as felbontású LED háttér világítású kijelző található mely külső, erős fényhatás esetén is látható képet ad.
A betekintési szögek nagyon jók, a fényerő eloszlása teljesen egyenletes, szabad szemmel nézve nincsenek sem a sarkokban és alul sem jobban megvilágított részek, mely a LED technológiának köszönhető. A kontrasztok és színhatás kifejezetten jónak mondható de a 8540p kijelzőjénél még mindig nem láttam szebbet. A notebookot ellátták még egy külső fényérzékelővel is, ami a fényviszonyokhoz képest állítja a kijelző fényerejét. A TFT kijelzőkről általánosságban annyit kell tudni, hogy minél magasabb a panel felbontása annál szebb a képe. Ez általában igaz az összes gyártó összes modelljére bár azonos felbontású kijelzők között is néha van eltérés.
Előttem a 8460p mellette pedig egy Macbook White. Először nem értettem, hogy az enter billentyű miért ilyen apró, utána ránéztem a macbook-ra és megértettem. Nincs ezzel gond, ami jó azt vegyük át de a kicsi enter billentyű nem éppen a legjobb, igaz minden megszokás kérdése. Még mielőtt 2011. áprilisában egy 8560p hozzám nem került előítéleteim voltak a “szigetes” billentyűzet miatt. A formavilága már akkor is tetszett de féltem attól, hogy ez a gépelési élmény rovására fog menni. Hát nem! A 8560p és a 8460p billentyűzete is roppant kényelmes volt. A billentyűzet karakterek enyhén gumírozott hatást keltenek, nem látszódik meg rajta se a maszat se az ujjlenyomat. A karakterek felületét a már jól bevált HP DuraKeys nevű anyaggal vonták be, ami az ujjbegyből származó piszkok fényesítő és koptató hatását hivatott megakadályozni. A karakterek leütése kifejezetten halk és a fentebb említett anyaghasználat miatt roppant kényelmes. Az alátámasztásról szintén csak elismerően tudok nyilatkozni, nagyon erős nem hajlik sehol még egy millimétert sem. A billentyűzetet úgy tervezték meg, hogy akár egy pohár vizet is el tudjon vezetni az apró elfolyók segítségével a notebook alá.
Vagy rossz az emlékezetem, vagy tényleg más lett a trackpoint a 8560p után. Érdekes módon jó érzés volt használni, bár szerintem sokkal kényelmesebb volna ha a trackpoint domborodna és nem homorú volna.
A touchpad komolyan hihetetlen, imádom. Nagy, kényelmes, van két ujjas görgetés és gombok is kiválóak. Felületét ugyancsak HP DuraKeys-el vonták be melynek előnyeit fentebb leírtam.
A hangszórók a nyitógomb bal oldalán helyezkednek el, szinte egymás mellett. Egy gombnyitással levehetjük a hátsó lapját és belenézhetünk a gép belsejébe. A hangszórók gyönyörűen szólnak még a magas hangok is, élmény rajta zenét hallgatni.
Üzleti gép lévén találunk rajta ujjlenyomat azonosítót is. A rajta lévő HP ProtecTools nevű szoftver segítségével csak egy ujjlehúzással be tudunk lépni a levelezésünkbe. Roppant gyors és praktikus dolog.
A 60-es Elitebook sorozat könnyű bővítéséről a tervezők gondoskodtak, mivel a hátlapot olyan egyszerű levenni, mint egy mobiltelefon hátlapját lepattintani. A HP itt főleg a felhasználóknak próbált kedvezni, így egy esetleges hardverelem cseréje miatt nem kell szakszervizbe vagy szakemberhez vinni készülékünket.
Zaj, hőmérséklet, fogyasztás, akkumulátor >
[BREAK]
Zaj, hőmérséklet, fogyasztás, akkumulátor
A gép alja egy egész napos használat után sem volt meleg. Mivel a notebookban egy diszkrét grafikus vezérlő foglal helyet ne is álmodjunk a 8560p-nél, akkumulátoros üzemmódban tapasztalt hangtalan hűtésről (kivéve az intel HD 3000-es VGA-val szerelt típus). A hűtést úgy tervezték meg, hogy folyamatosan alacsony fordulaton működjön, melyet csak a nagyon vájt fülűek érzékelhetnek. A gép nagyobb terhelés hatására se melegedett át csupán a ventilátor egy picivel hangosabb fokozatra kapcsolt. A hűtőrendszer alapjáraton az alig hallható 2200rpm-es fordulatszámon pörgette a notebook hűtőventilátorát, mely az egész napos használat után is 43-44 fokos CPU hőmérsékletet mutatott. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a 8460p hűtésrendszerét már úgy oldották meg, hogy a ventilátor ne alulról hanem felülről a billentyűzet közül szívja be a hűtéshez szükséges levegőt. Ennek egyrészt olyan előnye van, hogy a notebookot használhatjuk az ágyban deszka vagy könyv alátámasztása nélkül, másrészt pedig kevesebb port szív be a rézlamellák közé, ami későbbiekben a notebook felmelegedését, hibáját okozhatja.

A CPU ventilátorának maximális kihajtása érdekében az AIDA 64 STRESS tesztjét alkalmaztam 5 percig amely 100%-os kihasználtságon teszteli a CPU határait.
Az 5 percig tartó STRESS teszt egy maximális 84 fokos CPU-t eredményezett. A legmagasabb 3600 rpm-es fordulatszám 80 fokos CPU hőmérsékletnél kapcsol be. A STRESS teszt után stopper órával mértem a váltásokat, melyek a következő képen alakultak a maximálisan elért hőmérséklet után:
10 másodperc – 60 fok – 2800 rpm
18 másodperc – 55 fok – 2400 rpm
60 másodperc – 50 fok – 2200 rpm
100 másodperc – 48 fok – 2200 rpm
140 másodperc – 44 fok – 2200 rpm
A CPU lényegében 2 perc 20 másodperc alatt hűlt vissza üzemállapotúvá, ami szerintem igen jó eredmény annak tekintetében, hogy ezt a tesztet egy egész napos használat után csináltam meg. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy nem sok ez a maximális 84 fokos CPU? A válasz nem! Mivel ez a teszt olyan hatásnak teszi ki a processzort amit az átlagfelhasználó sose használna ki továbbá ne felejtsük el, hogy egy hűtés rendszeren van a diszkrét grafikus vezérlővel is.
Az új, „Sandy Bridge” nevezetű processzorcsalád energiagazdálkodása alap felhasználás során sokkal jobb, mint az „Arrandale és Clarkdale” magos processzorok esetén. Bal oldalon a HP Elitebook 8540p Core i5-540m CPU-ja, jobb oldalon pedig a HP Elitebook 8460p Core i5-2540m CPU-ja.
Az akkumulátor a notebook alján, középtájékon található, melyet egy gombnyomással el is távolíthatunk.
A notebookban egy 6 celás 62 Whr-es akkumulátor helyezkedik el melynek határait minimális fényerő, folyamatos zenehallgatás, internet és Office alkalmazások együttes futtatása közben teszteltem (normál használat). Az akkumulátor 3%-os kritikus töltöttségi szinten alvó állapotba helyezte magát, az én stopper órám pedig 4 óra 30 percet mutatott. Méréseim szerint minimális fogyasztás mellett ezt az időt akár több mint 5 órára is feltornázhatjuk. A gyártó honlapján az akkumulátor üzemidejét illetően a következők találhatók:
9-cell: 13 óra és 45 perc
6-cell: 8 óra és 15 perc
3-cell: 4 óra
Ezen értékek reálisnak mondhatóak az Integrál Intel i-HD 3000 -es VGA-val szerelt modellek esetén, viszont azt, hogy az AMD 6470-es VGA-nak mik a gyári akku üzemidő értékei sehol nem találtam meg. A 8560p akkumulátor üzemideje tesztelése során egészen hihetetlen eredmény született mely a 8460p esetén vélhetően még jobb volna, melyet a fenti értékek is szemléltetnek.
Support >
[BREAK]
Support

A notebookokat két főbb csoportba BUSINESS és CONSUMER kategóriába oszthatjuk.
Business:
Beginner Business
Small Business
Corporate Business
Consumer:
Consumer Beginner
Consumer Gamer
Egyéb:
ATG Notebook
Special Notebook
Örök vita marad az-e két csoport megválasztása. Mit vegyünk? Olcsóbb, silányabb minőségű, erős hardverrel rendelkező consumer notebookot vagy drágább, jó minőségű, gyöngébb hardverrel rendelkező business gépet. A Business gépeket a gyártó piacra kerülésük előtt akár több 1000 óráig is teszteli. Ezek a notebookok főként nagyvállalatoknak igényeinek lettek tervezve melyben nem fér bele egy esetleges meghibásodás. Ha ez megtörténik akkor súlyos összegeket és bizalmat vesztenek. És hogy miért is fontos különösen egy mobil számítógép esetében az előzetes tesztelés, tervezés és hibajavítás? Mert ellentétben egy asztali számítógéppel itt minden egybe van integrálva, sokkal kisebb és ha esetleg még hordozni is akarjuk ki van téve mindenféle külső fizikai hatásnak. Tehát fontos, hogy a lehetőségekhez képest:
-ne melegedjen nagyon vagy ne a zavaró helyeken
-ne fogyasszon sokat
-megfelelő ideig menjen az akkumulátor
-ne legyen túl nehéz
-ellenálló legyen a minél szélsőségesebb külső fizikai hatással szemben, úgy mint hőmérséklet, páratartalom, nyíró és csavaró erők, stb….
Többek közt ezeket a szempontokat nem veszik figyelembe a consumer termékeknél. Persze van negatívum is mivel a hosszas tesztelés azt eredményezi, hogy a kikerült business gépek drágábbak és az eltelt idő miatt konfigurációjuk nem éppen a legfrissebb. Ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy minden consumer gép rossz, egyszerűen csak azt, hogy kevésbé megbízhatóak, gyakoribbak a szériahibák. Ez nem márkafüggő, hiába vannak, akik vakon esküsznek egyikre vagy másikra viszont vannak olyan gyártók melyeket azért érdemes kerülni. Sajnos az sem feltétlenül igaz, hogy egy üzleti laptop megbízható, hiszen hibás koncepciók, szériahibák még a hosszú és szigorú teszt periódus ellenére is előfordulhatnak. De! Megint csak ki kell hangsúlyozni, hogy kisebb az esély a melléfogásra egy business gép esetén.
GARANCIA
A support nem merül ki csak a szoftverben sajnos. A hardver elemek gyors és sokszor már átláthatatlan fejlesztése és csereberélése közepette (csak hogy megfeleljen a minél modernebb specifikációknak, hogy a consumer vásárló ezt válassza) a gyártóknak nagyon komoly gond a garanciális ügyintézés és ez az idő elteltével hatványozódik. Például ha egy 2 és fél éves üzleti gép szervizbe kerül alaplap hibával (ma már sosem javítják, csak cserélik), az annak idején nagy számban legyártott alaplapok miatt feltehetően, az esetek 98%-ban azonnal van hozzá alkatrész és a javítás meg van pár nap alatt. Ugyanez egy consumer esetén fordított, szinte biztos, hogy nem lesz alaplap (főleg, ha az adott szériával még gondok is voltak) és tuti hogy várni kell. Már akkor nyertünk, ha a gyártó elismeri a felelősségét. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy több hónap után sem képesek “javítani”, majd felajánlanak egy teljesen más típusú gépet cserébe. Az ügyfél pedig csak azt szajkózza, hogy “nem férek az adataimhoz”, “nekem munka eszköz a gép”, stb. stb. Nos igen, akkor nem ilyet kellett volna venni, mert ez tömegcikk. A német Hans megveszi magának és amikor 1 éves lesz akár működik, akár nem lecseréli egy modernebbre, mert tudja mit vett, mert megteheti és mert az új már megint jobban tetszik. Hiszen erről szól a fogyasztói társadalom, ilyen a consumer fogyasztó. A gond az, hogy a magyar átlag bemegy a hipermarketbe és a kosárba beteszi karácsonykor a szaloncukor mellé a csilivili laptopot is százezerért. Megveszi hitelre, vagy az összes megtakarításából, abban a tudatban, hogy olyan ez mint a TV-je, csak ez laptop, ez is elmegy majd egy jó 10 évig. Aztán jönnek a meglepetések, hogy ez a márka rossz, meg, hogy milyen drága volt még is elromlik stb… Az emberek kényelmesek (ez még nem baj) és sokszor lusták is, de elvárásaik, igényeik (sokszor nem a pénztárcájukhoz illő) mindig vannak. A consumer termékek általában csak “háztól házig” garanciával kaphatóak. Ezt az egyik gyártó így, a másik meg úgy hívja, de a lényeg ugyanaz. Csökkenteni a költségeken, ha kell, a szerviz szolgáltatást „outsource”-olni. Mindezt mézes-mázos csomagolásban adják el az ügyfélnek, sőt úgy tüntetik fel, mintha a termék egy komoly pozitív tulajdonsága lenne, alapozva ezzel lustaságunkra. Persze, értem én, tudom én, hogy a webshop-ok korát éljük és lassan meg sem kell mozdulnunk egy bevásárláshoz. A gond itt csak az, hogy nem 1 kiló narancsot vettünk, hanem egy sokkal drágább és SOKKAL összetettebb, bonyolultabb terméket. Nem tudom, hogy intéztél-e már bármit telefonos ügyfélszolgálaton és hogy mennyire szeretted, mennyire voltál elégedett az ügymenettel. Ha szerencséd van a balszerencsédben és notebook-odnak egyértelmű a hibája (a szerviz szempontjából könnyen reprodukálható), akkor “csak” a telefonos ügyfélszolgálaton kell átverekedned magad, bebizonyítanod, hogy nem te vagy a hülye felhasználó, a termék tényleg rossz. Egyeztetni kell egy felvételi időpontot, amikor is a futárszolgálat elviszi a gépedet egy másik kelet-Európai szervizbe. Ha szerencsés vagy, három hét múlva visszakapod megjavítva és ha nagyon, nagyon szerencsés vagy, akkor a nagy sietségben jól rakták össze, nem hiányzik csavar, nem állnak csálén az elemek és az általad eddig megóvott műanyag elemeket sem karcolták nagyon össze (ha mégis, kinél reklamálsz?). Az igazi gond és szívás akkor van, ha az általad problémásnak vélt jelenség nem könnyen, vagy mindig reprodukálható és a termék alapvetően működik, ez pedig igen gyakori eset. Ilyenkor jönnek a személyes kontaktus hiányából eredő hibák a szervizmenetben. Jó esélyed van rá, hogy a telefonos ügyfélszolgálatos meggyőzése után a terméket ugyan felveszik tőled, de azt három hét hiány után ugyanazzal a hibával kapod vissza, hiszen az információ útközben elvész, torzul, a hiba pedig nem reprodukálható anélkül (például fagy a gépem, ha …). Mennyivel jobb lenne ilyenkor bevinni egy márkaszervizbe és ott az „asztalra csapni”? Igen, csak hogy ezt nem teheted meg, mert nem ezt a garanciát választottad. Vissza lehet vinni az eladóhoz, de ő csak maximum 3-8 napig köteles érdemben foglalkozni veled, utána teljes joggal mutogathat ő is a gyártó szervizére, illetve a garancia jegyre. Ne legyenek hiú ábrándjaink a gyártókkal kapcsolatban. Ez itt kelet-Európa, nem mi vagyunk a fontos ügyfelek sajnos és a gyártókat sem érdeklik a magyar fogyasztóvédelmi szabályok. Ha az ügyfél elég harcos, mindennel fenyegetőzik, akkor csak egy dolgot érhet el, összeveszik a vele szerződésben álló eladóval, aki semmiről sem tehet és vagy visszaveszi a terméket (ami neki teljes bukta, mert a gyártót ő sem érdekli), vagy nem és kezdődhet a pereskedés. A szerencsétlen kereskedő mindenképpen veszít, mert őt semmi sem védi, mindkét oldalról ki van szolgáltatva.
Értékelés >
[BREAK]
Értékelés
A HP Elitebook 8460p egy olyan notebook amely számomra a tökéletességet testesíti meg a formavilág, minőség, support és használhatóság tekintetében. A súly és méret kiváló, a dizájn gyönyörű. A kijelző nagyon szép, és az 1600×900-as felbontás mint munkafelület is tökéletes. A notebook minden egyes porcikája a minőség netovábbja. Élmény volt használni a kényelmes billentyűzet és touchpad miatt, a hangszórók minősége vetekszik egy kisebb Hi-Fi berendezés minőségével, nem melegszik, halk és az akkumulátor üzemideje is kecsegtető. Egyszerű szétszedni és bővíteni valamint az előre telepített HP-s szoftverek is igen hasznosak, főként a HP ProtectTools. Egy hét használat után elmondhatom, hogy összességében ennél jobb notebook még nem volt a kezemben. Annyira megtetszett, hogy biztosan állíthatom ez lesz a következő notebookom. Mint minden Elitebook-os cikkem után megemlítem, hogy ne vágjuk magunkat hanyatt a 8460p árcéduláját illetően mivel nem az átlagfelhasználó elvárásainak készült. Az Elitebook azt a vásárlóréteget célozza meg, ahol a számítógépen végzett munka miatt alap követelménynek számít a mobilitás, megbízhatóság, használhatóság és tartósság ötvözése. Ha fentebb említetteket társítjuk egy elegáns, gyönyörű formatervhez talán életünk legjobb üzletét köthetjük meg amikor a HP Elitebook 8460p vásárlása mellett döntünk.
Előnyök:
-erős alumínium-magnézium tömbből álló vázszerkezet
-erős zsanérok
-kiváló support (szerviz és drivertámogatottság)
-kényelmes, minőségi billentyűzet és touchpad
-kiváló hűtés és üzemi hőfok
-halk üzemmód
-hosszú élettartalmú akkumulátor
-szép formavilág
-szép kijelző
-jó hangszórók
Hátrányok:
-kicsi enter billentyű
-váltható VGA hiánya
Pucu
Ajánlott cikkek:
– Milyen notebookot / laptopot vegyek?
– Hogyan használjuk notebookunkat / laptopunkat?
– Turbózd fel laptopodat és válts SSD-re!
Hasznos cikkek:
– A Laptop akkumulátorokról és használatukról
– Rendszeres időközönként tisztítsuk ki (és meg) laptopunkat!
– A laptop kijelzőkről nagy általánosságban
– Pixelhiba a notebookoknál
– Üzleti notebookok előnyei
Szerkesztőségünk segítsége olvasóink részére: