Lenovo IdeaPad V460 – sajnos csak külföldön

A 14 hüvelykes képátlójú Lenovo IdeaPad V460 remek, könnyű, hordozható kis gép. A most piacra került két modell remek felszereltséggel bír. Mindkettő alapjául az Intel új generációs processzorai szolgálnak. Az erősebb gépben az Intel Core i5 – 430M-je ketyeg, míg a szerényebb felszereltségű modell „csak” a Cire i3 – 330M-et kapta. A nagyobb processzorhoz komolyabb videovezérlő is társul: itt lép be az üzleti életben bevett szokás, a két VGA-s megoldás. A komolyabb kártyát a különálló nVidia GeForce 310 – 512MB-os vezérlője jelenti, de mellé egy Intel X4500 integrált megoldása is jár, gondolom nem kell részleteznünk ezen kialakítás előnyeit. A szerényebb procival szerelt gép mellé szerényebb VGA került: itt mindössze az Intel X4500-al kell megelégedni.

A gépek egyéb paramétereiben megegyeznek. A kijelző egy 1366×768 pixel felbontású, LED-es háttérvilágítású, 16:9-es képarányú panel, mely a mai divatot követi. A tárolókapacitásról egy 320GB-os merevlemez gondoskodik, míg a memória a „szokásos” 4GB. A DVD író is alap, illetve a 6 cellás akksi is, mellyel a maximális üzemidő 4 óra körül mozog.

A kiegészítők a szokásos Lenovo-s bőseggel állnak rendelkezésre: 1,3 megapixeles webkamera, zajszűrős mikrofon. 802.11n szabványú wifi, bluetooth, gigabites hálókártya, 3 usb port, express card foglalat, kártyaolvasó, VGA csatlakozó, és HDMI került a gépekre. Ezek mellé opciós ujjlenyomat olvasó is kérhető, mely mellé a Lenovo új, speciális Bio Excess adattitkosítási rendszere is jár, mely gyors de rendkívül megbízható módszer fájljaink, jelszavaink, számlaszámaink, stb. titkosítására.

A gépek érdekessége még az alumínium ház, mely remek stabilitást, strapabíróságot biztosít. A gépek súlya ennek ellenére sem jelentős, a 2,3KG igazán kényelmesnek nevezhető. A gépek Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel vannak előtelepítve, áruk 899 illetve 999 dollárnál kezdődik.

Gungl Ákos – techkalauz.hu

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg mással is:

Szerző további cikkei

Kategóriák

További cikkeink

2025.03.24.
Brutális sebesség jön az SSD-knél – a PCIe 7.0 hozza el a 512 GB/s korszakát
A technológia folyamatosan gyorsul, de a PCI Express 7.0 szabvány bevezetésével…
2025.02.27.
Kibertámadás áldozatai lettek népszerű Chrome-bővítmények – 3,2 millió felhasználó érintett
Egy nagyszabású kibertámadás során hackerek feltörtek 16 népszerű Chrome-bővítményt, köztük az…
2025.02.19.
90%-os kedvezmény: Népszerű lopakodós játék mindössze 2 dollárért a Steamen
A játékosok most hatalmas kedvezménnyel szerezhetik be az egyik legnépszerűbb ’stealth’…
Andor star Adria Arjona has reportedly signed on to appear in Man of Tomorrow (Image credit: Lucasfilm/Disney+)
2026.04.16.
Superman folytatás: Adria Arjona csatlakozhat a szereplőgárdához, de kérdéses a karaktere
Adria Arjona csatlakozhat James Gunn készülő Superman-filmjének folytatásához, azonban egyelőre nem…
2026.04.16.
Toshiba Canvio Flex: új metálkék színnel bővül a hordozható HDD kínálat
A Toshiba új színváltozattal bővíti a Canvio Flex hordozható merevlemez-sorozatát, amely…
STORMCRAFT
2026.04.15.
STORMCRAFT PC: új gamer PC-k Intel Core Ultra 7 és RTX 5000 szériával
A STORMCRAFT PC bemutatta legújabb gamer asztali számítógép-sorozatát, amely az Intel…
2026.04.15.
GXTrust Forta Wireless: vezeték nélküli gamer headset PS5-höz, akár 55 órás üzemidővel
A GXTrust bemutatta a Forta Wireless gamer headsetet, amely kifejezetten PlayStation…
2026.04.14.
PXN GT ONE kormány: profi szintű sim racing élmény megfizethetőbb szinten
A PXN bemutatta legújabb szimulátoros kormányát, a GT ONE modellt, amely…
2026.04.14.
NVIDIA nem vásárol PC-gyártót: cáfolta a felvásárlási pletykákat
Az NVIDIA hivatalosan cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint egy nagy…
2026.04.13.
Intel és SambaNova: új architektúra készül az AI-inferencia gyorsítására
Az Intel és a SambaNova új, többkomponensű architektúrát jelentett be, amely…
2026.04.13.
Morbid Metal: ezért váltott az origami stílusról sötét sci-fire a fejlesztő
A Morbid Metal fejlesztése során jelentős irányváltáson ment keresztül, miután alkotója,…