A legvastagabb pontján is mindössze 1.9 centiméter vastag gép 1,7 kilogramm súlyú, tervezésekor a fő szempont az energiatakarékosság és a hosszú üzemidő volt. Ennek szellemében a gépeket is 3 féle processzorral szerelik. A legerősebb változatot az Intel Core 2 Duo SU7300, a közepes erősséget a Core 2 Solo SU3500, míg a leggyengébb változatot a low voltage-os Celeron 743 jelenti. Ennek szellemében a 300 gigabájtos merevlemez helyett 64 gigabájtos SSD meghajtóval is kérhetjük a gépet. A hosszú üzemidő érdekében az akkumulátos is 6 cellás, nagy kapacitású megoldás.
A gépben az Intel X4500-as kártyája dolgozik, alapból Windows 7, Vista vagy Ubuntu kérhető rá. Optikai meghajtó nincs a Latitude 13-on, de opcióban külső DVD író vagy Blu-Ray combo drive is válsztható mellé. A kijelző a manapság hagyományosnak tekinthető 1366×768 pixel felbontású, LED-es háttérvilágítású, 16:9 képarányú panel. Fontos azonban megjegyezni, hogy a kijelző az üzleti vonalon elvárt, tükröződésmentes kialakítású.
Az egyebeket tekintve sem lehet panaszunk: 1.3 megapixeles webkamera és zajszűrős mikrofon, wifi, bluetooth, gigabites LAN, 3 USB port, melyből az egyik eSATA porttal kombinált, express card slot, 5-in-1 kártyaolvasó és választható HSDPA modem áll rendelkezésre. A Dell külön kiemelte, hogy a Latitude 13 is fel van vértezve az összes olyan technológiával illetve részesül azokból a támogatásokból, mely a legfelsőbb kategóriás Latitude modelleket jellemzi (teljes HDD titkosítás, TPM, vitrualizáció – Citrix. WMware – Dell űimageDirect, stb.
A Dell Latitude 13 Windows-al előtelepített változatai 589 dollárba, míg az Ubuntu-s változatok 559 dollárba kerülnek. A gépek magyarországi elérhetősége még teljesen bizonytalan.
Gungl Ákos – techkalauz.hu