Külseje alapján meg nem mondaná róla az ember, hogy ilyen kedvezően van árazva a Dell Inspiron 15 5502, ugyanis elég prémium érzetet kínál. Nagyon csinos kialakítású, remek a színválasztás is, egy kis ezüstékszer összhatását kelti. Kompromisszumok terén sem kell sokat meghoznunk, ugyanis a tényleg remek megjelenés mellett megkapjuk az ultrabookok sztenderd specifikációit is.
Azonban milyenek a mindennapok vele, hogy bírja a gyűrődést, mik a tapasztalatok? Minden kiderül a tesztből!
Termék neve | Dell Inspiron 15 5502 |
Szín | Ezüst |
Operációs rendszer | -nincs- (de igényelhető Windows 10-zel) |
Processzor | 11th Generation Intel Core i5-1135G7 |
Rendszermemória | 8 GB 3200 MHz |
Háttértár | 512 GB M.2 PCIe NVMe SSD |
Lemezmeghajtó | -nincs- |
Kijelző |
– Méret: 15,6″ – FullHD 1920 x 1080 – Tükröződésmentes WVA |
Videovezérlő | Intel® Iris® Xe Graphics |
Akkumulátor | 4 cellás 53 Wh lítium-ion |
Csatlakozók |
– 2x USB 3.2 Gen1 – 1x USB Type-C csatlakozó, mellyel tölthetjük is a gépet – 1x HDMI 1.4 – 1x fejhallgató/hangszóró kombinált kimenet – MicroSD kártya olvasó |
Beviteli eszközök |
– Magyar nyelvű, háttérvilágítású
billentyűzet numerikus paddal
– Touchpad – Ujjlenyomat olvasó |
Súly és méretek | -1,7 kg; 356,1 mm x 234,5 mm x 17,9 mm |
Garancia | 3 év |

Dell Inspiron 15 5502 teszt – ELSŐ BENYOMÁSOK, KÜLSŐ
Amikor az ember elsőnek kinyitja, tényleg ultrabook látkép kerül a szeme elé. Különösen hozzáad ehhez a letisztult ezüst dizájn, amit semmi nem zavar meg, mindene egységes, igényes és ízléses. Ennek ellenére azonban egyáltalán nem „csajos” – még ha az egészen világos megjelenéséből ez is jön le valaki számára.
A gyönyörű nanokávás kivitelnek és az ultrabookos letisztultságnak köszönhetően azonban kicsit „becsap” minket a gép. Amikor elsőnek megemeltem, nehéznek tűnt, miközben a gép csupán 1,7 kilót nyom, ami tökéletesen megfelel egy 15,6-os ultrabooknak. Ez pedig azért volt, mert kisebbnek és csinosabbnak tűnik, mint amekkora és amilyen valójában. Valahogyan azt is sikerült elérniük a Dell mérnökeinek, hogy egyszerre legyen pehelysúlyúnak tűnő a gép, és masszív is. Tartása nagyon jó, lendületesebb mozdulatokkor sem mozdul meg a képernyőrész, illetve az egész notebookot jellemzi egy bizonyos stabilitás.
Most pedig térjünk ki teljesen a külsőre. A gép egész kivitele tényleg nagyon egyben van, nincs olyan része ami kicsit is kilógna a dizájnból. Jól átgondolt munka eredménye, a dizájnerekre panasz nem lehet!
Színe esetlegesen ébreszthet némi kétségeket férfitársaimban, azonban nyugtázom számotokra, hogy nincs min aggódni, a gép egyáltalán nem esik bele a csajos kategóriába. Pontosan tartja az arany középutat, ilyen téren nem törekedtek kifejezetten „célközönségnek” szánni a terméket.
Egyetlen egy része van a gépnek külsőleg, amibe egyesek beleköthetnek, az pedig a csúszásgátló/kiemelő dizájnja. Ez nagyon szubjektív, hogy kinek jön be, illetve páran meg is jegyezték, hogy „de fura”, azonban akiknek én mutattam, egyikőjüknek sem volt vele problémája (szinte mindenki, akitől megkérdeztem azt mondta: nem általános, de nekik bejön).

Dell Inspiron 15 5502 teszt – KIJELZŐ
Hagyományosan a külsővel kezdtem a tesztet, ami ezen gép esetében talán azért nem a legjobb, mert külsőleg tényleg egy magasabb kategóriát képvisel, mint ami. Ezáltal pedig lehet, hogy magasabb igényeket támaszt az ember a teszt többi pontjában is. Lássuk.
Kategóriájának sztenderdjét hozza kijelző terén a gép, FHD felbontású WVA matt panelt kapunk, ami tökéletesen látja el a szolgálatot. Ilyen téren nem okoz meglepetést a gép, de nem is kell neki. Ha minden téren meglepne, akkor nem is az lenne, amire számítunk, nem?!
Egyetlen dolog amibe bele tudok kötni, az a 220 nites fényereje. Természetesen prímán használható a gép akár kültéren is, azonban ha napsütéses időben árnyék nélkül szeretnénk előcsapni, akkor ne számítsunk varázslatra.

Dell Inspiron 15 5502 teszt – TELJESÍTMÉNY
Ódákat nem erről fogok zengeni, mert ahogy már említettem is, megkapta kategóriájának sztenderdjét. Gamingre nem ezt vesszük, azonban ha valaki teljesen casual felhasználásra vásárolja, akkor minden problémájára és feladatára gyors és hatékony megoldást kínál. Körülbelül 10 másodperc alatt bebootol.
Az Intel Iris Xe grafika szokásához híven jól teszi a dolgát, panasz sosem volt rá, most sincs. 4K videókat gyönyörűen lejátszik. Régebbi játékokkal sincs gondja, azonban ultrabookot játékra venni továbbra sem ajánlott.

Dell Inspiron 15 5502 teszt – BEVITELI ESZKÖZÖK
Billentyűzet
Nem lehet panasz a billentyűkre, remekül funkciónál, jó a gépelési élmény is. Számos írásom született meg ezen a gépen, és jól vizsgázott az ifjú Inspiron. Nem igényelt különösebben sok időt a billentyűzet megszokása, hamar adaptálódni tudtam hozzá a saját teljes méretű PC billentyűzetem, illetve az előző teszttermék után is.
Dizájnjában egy dologra kaptam fel a fejem, ez pedig az enter kicsit fura kialakítása. Ez persze nem befolyásolja a gépelést, csupán érdekes megoldás, hogy nem enyhén eltolva van az adott sor, hanem van egy kis bevágás rajta.
Fontos még megejteni itt a beépített ujjlenyomat olvasót, ami a billentyűzet jobb felső sarkában található, és tökéletesen, gyorsan működik. Plusz funkció, aminek mindig örülünk, ha van.

Touchpad
Örömmel tapasztaltam, hogy habár nincs túltolva a szoftveres része az érintőpadnak, mégis nagyon jól használható. Kifejezetten ritkán érzékel rosszul és kattint amikor nem akarom. Szeretem az ilyen touchpadokat, amik nem helyettem akarják eldönteni, mit is csinálok épp.

Dell Inspiron 15 5502 teszt – ZAJ, ÜZEMIDŐ, HANGZÁS, CSATLAKOZTATHATÓSÁG, KAMERA
Zaj
Általános felhasználás mellett (Chrome, Word, Excel, filmezés stb.) néha-néha hallani a felpördült ventilátort, de az esetek 90%-ában teljesen hangtalan. Stresszteszt alatt, amikor teljes erőbedobással hűtötte magát a gép, akkor már elég hangos volt, azonban eddig a szintig ritkán jutunk el. A potenciális vásárlói köre nem olyan felhasználási móddal él, amihez szükség lenne 100%-on pörgő ventikre. De ha kell, ott van és nem forr fel.
Üzemidő
Elég jól gazdálkodik az energiájával, bátran el lehet indulni vele töltő nélkül egy átlagos napra (természetesen felhasználástól függően). Nálam 8-9 órát kibírt átlagosan, amibe főként Word használat volt, azonban ez egészen aktívan, illetve maximum fényerőn végig.
Itt megjegyezném, hogy a maximum fényerőt gyakran kell alkalmazni, a kijelző rovatban említettek miatt. De mivel ezzel is jól bírja, szerencsére probléma egy szál sem.
Hangzás
Ebben az esetben nem kapunk jól csengő Dolby, Harman/Kardon stb. neveket, de ez ne ijesszen meg senkit. Laptopok hangszórója csodát sosem tudott művelni, maximum meglepni tud. Ez a gép pedig hozza kötelezőt. Semmivel, de tényleg semmivel sem rosszabb, mint egy ugyanilyen kategóriás társa, amiben egy jól csengő nevű audió-cég által gyártott hangszóró van.
Csatlakoztathatóság
Ilyen téren elég jól ellátott darab ez a gép, persze lehetne több, de még bőven a „nagyon jó” kategóriába tartozik. Nagyon bőven! Szerencsére amink van, annak nagyon örülünk, különös tekintettel arra, hogy mindkét USB-A port 3.2-es, azaz nem spórolták ki az anyagot azzal, hogy csak az egyik legyen szupergyors. Kapunk USB Type-C csatlakozót is, ami DisplayPort kompatibilis illetve akár tölthetjük is vele eszközünket. Ez kifejezetten pozitív pont, főleg kategóriájához mérten. Pacsi Dell!
Ezeken kívül kombó Jack áll rendelkezésre, valamint 1.4-es HDMI port. Illetve minden igényt kielégítve microSD kártyát is tud olvasni, ami ismét egy hatalmas nagy pirospont a Dellnek, senkinek nem lehet ellenérzése.
Kamera
Rendelkezik kamerával, méghozzá nem is rosszal. Arra, amire egy laptop kameráját használjuk (videóchat, konferencia stb.) több, mint alkalmas. Kategóriájához képest kifejezetten jó képeket és videókat rögzít.

Dell Inspiron 15 5502 teszt – ÖSSZEGZÉS ÉS EGYÉB TAPASZTALATOK
Hétköznapi használatban, azaz ide-oda hurcolászva egy hű társat tudhatunk magunk mellett a gép személyében. Köszönhetően ideális méretének és 1,7 kg-os súlyának, illetve masszív felépítésének, príma munkatárs.
Habár külsőre a csúszásgátló talprész furcsa, használat közben sokkal előnyösebb, mint két kicsi talpon álló társai, ugyanis masszívabban elhelyezhető, illetve ha netán egyenetlen felületre tesszük, az egész hátsó rész tartja, nem csak kis talpak.
Ár/érték aránya az általam tesztelt darabnak, ezzel a konfiggal pedig remek, sok gép ment már át a kezem alatt, nem érdemes habozni a döntéssel.
Köszönjük a tesztpéldányt a Dell Magyarország csapatának!
A gép megvásárolható a notebookstore.hu oldalán.
techkalauz.hu – az online tech magazin