Természetesen az iPhone 6 hivatalos megjelenése előtt, szinte folyamatosan médiaszereplő lesz a legújabb almás okostelefon. Most éppen néhány látványtervvel gazdagodtunk, mely a jelenleg elérhető információk alapján mutatja meg nekünk, hogy arányaiban mekkora okostelefonnal is kell számolnunk 4,7/5,7/6 hüvelykes méretekben. A viszonyítási pontok a 4 hüvelykes kijelzővel rendelkező iPhone 5S és az iPad mini.
Másik hírünk, hogy idén ősszel (egészen pontosan a harmadik üzleti negyedévben) érkezhet majd az Apple várva várt okosórája, az iWatch. Jelenleg úgy néz ki, hogy első hullámban legalább 65 millió almás okosóra kerül legyártásra és az üzleti szakemberek azzal számolnak, hogy ez a mennyiség az év végéig gazdára is fog találni.
Jelenleg a Quanta Computer a legesélyesebb a gyártás jogainak elnyerésére, eközben a lapkákra a Richtek Technology pályázik, míg a TPK a zafírüveges érintőpaneleket készítené. Az okosóra processzorának fejlesztése természetesen az Apple vállát nyomja, de a gyártást valószínűleg a Samsungra bízza majd. Igaz, hogy a tavalyi évben a világ legkirályabb vállalkozásának kiáltották ki az Apple-t, bizonyos területeken – mint például az okosórák – lemaradtak a fejlesztésekkel. Ez viszont jót tehet a megjelenő terméknek, ugyanis jelenleg sokkal inkább elvárás az, hogy a szokásosnál is maradandóbbat alkosson a cupertinói óriás mint, hogy minél hamarabb megjelenjen az iWatch.
Források:
http://www.macrumors.com/2014/04/08/iphone-6-renderings/
http://www.digitimes.com/news/a20140408PB203.html
Gabe
















