Littlebits Gizmos & Gadgets Kit teszt – innováció a gyermekek fejlesztésében

A Littlebits Gizmos & Gadgets készletet a Laptopszalon biztosította tesztre. Megnézhető a Laptopszalon üzleteiben, megrendelhető személyesen és online is.

Mi is ez valójában?

Kicsi bitek. Talán így lehetne lefordítani ezt a szóösszetételt, aminek némileg van is köze ahhoz, amit a termék maga el szeretne érni. A hivatalos weboldal leírása szerint ugyanis ez a készlet egy modern, kreatív elekronikai alkotó dolog, ami új szintre emeli az építés örömét. Igazából a hangsúly azon van, hogy a még gyerekkorban lévő lurkók szórakoztató formában edukálódjanak úgy, hogy bővítik fizikai ismeretüket, elsajátítják az elektronikus tervezés menetét és az analitikus gondolkodásmód kialakítását.

A Littlebits Gizmos & Gadgets Kit persze egyáltalán nem az a filléres mulatság, aminek hallatán minden szülő rohanna a boltba. Ám ez pont egy olyan termék, ami önmagában képes megindokolni a vételárat. A legfőképpen nyolc évesnél idősebbeknek szóló produktumok között Base Kitet, Smart Home Kitet és még sok más csomagot találunk, most viszont a Gizmos & Gadgets darabot mutatjuk be.

Ha ugyanis a gyermekeknek valaki az elektronika csodáit szeretné megmutatni, akkor ennél jobb választás aligha létezik manapság. A pakkban mindent megtalálunk, ami szükséges ehhez, számos flexibilis alkatrész, ami egyedi és mutatós is egyben. A Littlebits műszerei lényegében mágneses kapcsolódnak egymáshoz, így lehet különféle áramköröket létrehozni. Minden projekthez szükség van egy áramforrásra, ami biztosítható elemen vagy USB-n keresztül, de ezen kék részlegen kívül akadnak még zöld és rózsaszín alkatrészek, méghozzá a narancssárga kábelen felül.

Minden körhöz szükség van legalább egy rózsaszín és egy zöld “Bitre”, természetesen az áramforrást sem lehet nélkülözni.

Mi van a dobozban?

A Littlebits Gizmos & Gadgets Kit 13 Bitet (= elektronikus építőegységet) tartalmaz. Két darab 9 voltos elemet is találunk a csomagban, ezen kívül két i5-ös dimmer, egy i13-as fényérzékelő, két o25 DC motor, egy o9 Bargraph, egy o6 hangjelző, egy o13 ventilátor, két w1 vezeték, egy w19 Split és egy o11 szervomotor után lehet sikeresen kutatni a készletben. Plusz csavarok, csavarhúzó, kerék stb.

Az “i” betűk a bemeneti modulok, a Slide Dimmer csúsztatható kar, amely beállítja az áramot, a fényérzékelő a fényviszonyoknak megfelelően termel áramot. Az “o” betű a kimeneti modulok, a Bargraph egy-től öt ledet képes kiszolgálni, a Buzzer lármát csap, a DC motor és a ventilátor a szervómotorral együtt mozgatják az egész tákolmányt.

Hogy igazán 2018-ban érezzük magunkat, arról a w21-es vezetékmentes vevő és a w22-es vezetékmentes transzmitter gondoskodik (ezért van egyébként két elem a dobozban). Ezek pontosan úgy működnek, mint a kábeles társaik, csak vagányabbak. A transzmitter működése is aránylag egyértelmű, három bemenete van, a jelet ezeken keresztül kapja, majd továbbítja. Ugyan csak egy ilyet lehet használni, mert csak ennyi van a pakkban, de akár ötöt is lehet kapcsolgatni. A LEGO-nál kicsit bonyolultabb Littlebits logikus, jól kezelhető, és mindenképpen gondolkodásra készteti az embert.

Miket készíthetünk?

A dobozban lévő könyvben összesen tíz projektet találunk. Ezek mind gyerekbarát és játékos lehetőségek, létrehozhatunk világító karkötőt, távvezérelt autót, vagy éppen mozgatható lámpát. Ezek megszerkesztése nem borzalmasan nehéz, de az biztos, hogy az elme legnagyobb részét tényleg töprengésre sarkallja. Természetesen az okostelefon is előkerül majd a végső fázisban, sőt, a második kiadás már egy Bluetooth Low Energy egységet is tartalmaz, így még magasabb szinte lehet kontrollálni a találmányokat.

Megéri?

Kétség sem fér hozzá, hogy a Littlebits nagyon merészet és jót húzott a sorozattal, aminek Gizmos & Gadgets része talán az egyik legjobb. A pénztárcát viszont elég szélesre kell nyitni, nem kevesebb, mint 69 990 forintért vásárolható meg a cucc a Laptopszalonnál. Hogy ez sok vagy kevés, arról nehéz nyilatkozni, mindenesetre tény, nem nagyon van más olyan alternatíva, ami hasonlóan jól, játékosan, fejtörően és izgalmasan mutatja meg a gyerekeknek a logikus gondolkodást, a különféle építőegységek nem csupán összeszerelését, hanem működését is.

És igen, egy jó LEGO sem sokkal kevesebb már manapság. Hogy ajánlott-e? Az árat nem nézve maximálisan, az árcímkét látva viszont magyar viszonylatban nem lesz egyszerű sikereket elérni.

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg mással is:

Kategóriák

További cikkeink

2024.12.05.
Intel Lunar Lake processzorral debütál az új MSI Claw gaming kéziszámítógép
Az MSI minden részletet megosztott két új gaming kéziszámítógépéréről. A Claw…
2024.12.05.
OnePlus 13R: Megtudtuk a teljes specifikációs listát
A OnePlus várhatóan lecseréli a 12R-t, jön helyette a 13R. Most…
2024.12.05.
Nagyobb kijelzőt kap a Nintendo Switch 2 egy leak szerint
A Nintendo Switch 2 várhatóan 2025 első felében jelenik meg. Sok…
2024.12.05.
A Snapdragon 8s Elite részletei egy szivárgásból derültek ki
Hírek szerint a Snapdragon 8s Elite lesz az az SoC, ami…
2024.12.02.
2 dollárért vihető a valaha volt legjobbra értékelt Steam játék
Korlátozott ideig a játékosok 80 százalékos kedvezménnyel szerezhetnek be egy kötelező…
2024.12.02.
A semmiből jött: Pat Gelsinger, az Intel vezérigazgatója bejelentette visszavonulását
Pat Gelsinger bejelentette lemondását a cég vezérigazgatói posztjáról. Közvetlen utódját nem…
2024.12.02.
Ez a valaha volt legerősebb telefon az AnTuTu szerint
Az AnTuTu nyilvánosságra hozta legújabb táblázatát, amely felsorolja a 10 legnagyobb…
2024.12.02.
Lenovo Yoga Pad Pro AI: Snapdragon 8 Gen 3, nagy akksi és érintőceruza a pakkban
Új táblagépet mutatott be Kínában a Lenovo. A Yoga Pad Pro…