Miután mintegy 800 klímaaktivista megpróbálta megrohamozni a Tesla Gigafactoryt, a Nabu természetvédelmi szervezet most jogi lépéseket tesz a Tesla gyár bővítése ellen.

A berlini Tesla Gigafactory régóta a helyi lakosok és környezetvédelmi aktivisták célpontja. A telephely tervezett bővítése, amely nagy erdőterület kiirtásával járna, oda vezetett, hogy néhány napja több száz klímaaktivista próbálta megrohamozni a gyárat. Most azonban egyre súlyosabb a helyzet.
Az erdőirtás mellett azt is kifogásolták, hogy az üzem egy része vízvédelmi területen található. A Tesla egyetlen európai elektromosautó-gyártó üzeme közelében élő lakosok is egyértelműen kinyilvánították nemtetszésüket, és a februári nyilvános konzultáció során csaknem kétharmaddal a tervezett bővítés ellen szavaztak. Csütörtökön azonban a grünheidei önkormányzati képviselő-testület megszavazta, hogy a lakók kívánsága ellenére további logisztikai területeket és teherraktárat építsenek az üzem számára.
A Tesla beleegyezik a kompromisszumba, Nabu azonban pert tervez
Kompromisszum született arról, hogy a környező erdőből csak 50 hektárt irtanak ki az eredetileg tervezett 100 helyett. A Tesla most azzal próbálja megnyugtatni Nabut, hogy 70 hektár erdőt őriznek meg, és a teherpályaudvar is csökkenti a kamionforgalmat. Björn Ellner, a Nabu természetvédelmi szervezet brandenburgi részlegének elnöke határozottan bírálta a döntést.
A Nabu már ügyvédekkel egyeztet az ügyben. A Tesla azonban tovább akar menni: az éves termelést 500 000-ről egymillióra szeretné növelni. Jelenleg körülbelül 12 000 ember dolgozik a gyárban, ők sem nyugodtak, féltik a munkahelyüket.
techkalauz.hu – az online techmagazin