A Lenovo nemrég megtartotta éves globális innovációs rendezvényét, a Tech World-öt, amelyen megosztotta elképzeléseit a felhasználók és eszközök közötti együttműködés fejlődéséről, hogy korlátlan lehetőségeket tárjon fel mind a valóvilágban, mind a Metaverzumban. A Lenovo új koncepciókat, megoldásokat és feltörekvő innovációkat mutatott be, amelyek meghatározzák a digitális világban való munkavégzést, tanulást és részvételünk mivoltját. A vállalat bejelentette a nettó nulla károsanyag-kibocsátásról szóló vízióját is, amely egy hiteles és együttműködésen alapuló terv, ami az emberiség egyik legnagyobb kihívására próbál megoldást találni.
Sok újdonságot mutattak be, köztük az okostelefonok és hordozható számítógépek rollable proof koncepcióját. A számítástechnika hajlítható képernyőkbe való beágyazása termelékenységet, szórakoztatást és kapcsolattartási lehetőséget biztosít egy dinamikus, állítható és nagyobb képernyőn, és javítja a hibrid munkavégzés folyamatát.
Szintén bemutatták a Cyber Spaces-t, amely interaktív, fizikai holografikus megoldást nyújt a telekommunikációhoz és a csapatmunkához. Ahogy az adatok áramlása egyre folyamatosabbá válik, a Lenovo azt is bemutatta, hogy a mesterséges intelligencia és a szélsőséges számítástechnika által felhatalmazott innovációi miként teszik lehetővé a gyorsabb adatfeldolgozást, már a keletkezés forrásánál.
„A technológia a jövőbeli munkaterünket és életterünket virtuális és fizikai világok kombinációjává alakítja át, amelyet az elterjedt, elvárt és igényes új IT-infrastruktúra ereje tesz lehetővé” – mondta a Lenovo elnök-vezérigazgatója, Yuanqing Yang. „Az innováció ereje nemcsak az összes iparág digitalizálásában és intelligenssé tételében rejlik, hanem az emberiség legnagyobb kihívásainak megoldásában is. Ebből a célból a Lenovo megduplázza a K+F-be való befektetéseinket, hogy intelligensebb technológiát alkalmazzon a gyorsan változó világban.”
Lenovo és a Tech World ‘22
A Lenovo és a Motorola bemutatta az okostelefonok és laptop PC-k koncepcióinak gördülékenységét, ami egy új potenciális korszakot nyit meg ott, ahol ez az egyedülálló formai tényező több tartalmat tesz lehetővé, és hatalmas lehetőségeket kínál a jövő számára a hibrid munka és életstílus javítására. A többfeladatos munkavégzés és a böngészés hatékonyabbá tételéért tervezték az új, hajlítható koncepciókat, amelyek kompaktak, de nem áldozzák fel a képernyő valós méretét.
Innovációk a termelékenységért
– A Lenovo Freestyle alkalmazás univerzális vezérlést és együttműködést tesz lehetővé a táblagép és a számítógép között. Ebből adódóan a felhasználók zökkenőmentesen párosíthatják és átalakíthatják táblagépüket egy hordozható második képernyővé, hogy megnöveljék az asztali helyet vagy vezeték nélküli érintőképernyőt biztosítsanak a laptopjuk számára.
– A Motorola Edge okostelefon tartalmazza a Ready For Platformot, amely kibővíti az okostelefonok képességeit, hogy nagyobb képernyőkkel lehessen őket használni, valamint lehetővé teszi a mobil asztali élményt, a konzolszerű játékot, a tartalom streamingjét és a videócsevegést
– A Lenovo bemutatta a Remote Work Enablement megoldását, amely hardvert, szoftvert és prémium szolgáltatásokat kínál közvetlenül az alkalmazottaknak, és lehetővé teszi a távolról dolgozók gyors elérését. Ezenkívül mint említettem, láthattuk a Cyber Spaces jövőbeli koncepcióját is, amely egy magával ragadó személyes élményt reprodukál azáltal, hogy interaktív, fizikai holografikus megoldást kínál a telekommunikációhoz és a csapatmunkához.
– Ezen túlmenően az eseményen új előre lépések történtek a „virtuális személyek” vagy „digitális emberek” projekt terén, amelyek a hagyományos videokonferenciák által létrejött kihívások kezelésére szolgálnak, beleértve a sávszélességet, a minőséget és a magánélet védelmét.
AI megoldások
– Megcsodálhattuk a Lenovo Production Decision Engine-jét, amely mesterséges intelligencia és big data segítségével kezeli a digitalizációs nehézségeket. A Supplier 360 azonosítja, elemzi és mérsékli az ellátási lánc kockázatait, hogy segítsen megtervezni a „mi lenne, ha” forgatókönyveket.
– A cég bemutatta a Smart Services megoldását is, amely előrejelzi a javítási igényeket és optimalizálja az alkatrész-, szervizmérnöki és logisztikai támogatási hálózatot.
– Megtudhattuk, hogy a Virtual Classroom megoldás hogyan kínál virtuális tanárokat a diákoknak, személyre szabott teszteket és ajánlásokat biztosítva.
– Az új távoli videó-együttműködési megoldás összekapcsolja az élvonalbeli dolgozókat a távoli szakértőkkel, hogy valós időben, együtt végezhessenek javítási munkákat.
Jövőkép a Net Zero-val kapcsolatban
– A Lenovo megosztotta a nettó nulla kibocsátásról alkotott vízióját, és az e jövőkép felé tett első lépését a 2030-as kibocsátáscsökkentési célokkal. A cég közeli és hosszú távú kibocsátáscsökkentési céljait a Science Based Targets kezdeményezéshez igazítja, hogy hozzájáruljon a Párizsi Megállapodás céljainak eléréséhez.
– Kiemelték azokat az újításokat, amelyek segítenek megvalósítani a nettó nulláról alkotott elképzelést, valamint azokat a lépéseket, amelyeket a vállalat a termékek és a gyártás terén tesz a szénlábnyom csökkentése érdekében.
– A meghívott szakértők tisztázták a hiteles szabványok, valamint a köz- és magánszervezetek közötti együttműködés szükségességét, hogy egy intelligensebb, fenntarthatóbb jövőt hozzanak létre. Mindezek után tisztázták a nettó nulla kötelezettségvállalások jelentését és fontosságát.
Edge és AI technológiák, amelyek lehetővé teszik a következő generációs adatfeldolgozást
– A Lenovo és a VMware megállapodást jelentett be a közös Edge és Cloud Innovation Labs számára. Már folyamatban van a közös tervezésű mesterséges intelligencia és többfelhős megoldások fejlesztése, amelyek elősegítik az üzleti átalakulás felgyorsítását a gyártási és kiskereskedelmi környezetekben.
– Bemutatásra került a ThinkEdge szerversorozat – beleértve az SE350-et és az SE450-et is. Szemléltették, hogy a szerverek extrém körülmények között is tökéletesen teljesítenek.
– A vállalat közszemlére tette az XClarity-t is, egy egységes, nyílt felhőalapú szoftverkezelési platformot, amely leegyszerűsíti az informatikai irányítást, telepítést, automatizálást, mérést és támogatást az Edge-től a Cloud-ig. A vállalat lerántotta a leplet az Edge Cloud Platform-ról is, amely különféle alkalmazásokat tesz lehetővé vertikális iparágakban, valamint az új felhő megoldását, amely lefedi a hibrid felhő felépítésének, migrációjának, használatának és kezelésének teljes életciklusát.
– Ezenkívül a TruScale, amely egy mindent magában foglaló, előfizetésen alapuló modell, több ügyféllel bővült.
A Lenovo emellett nyilvánosságra hozta 500 technológiai vezetővel (CTO) végzett globális, több iparágra kiterjedő kutatásának eredményeit. A tanulmány feltárta a CTO nézeteit arra vonatkozóan, hogy a hagyományos IT hogyan fejlődik tovább egy „újabb IT” architektúrává. A klienseszközök, az élvonalbeli számítástechnika, a felhőalapú számítástechnika, a hálózat és a mesterséges intelligencia együtt dolgoznak, hogy kezeljék a közös problémákat, és olyan megoldásokat kínáljanak, amelyek további globális digitalizációt hajtanak végre az egész világon.
A Tech World ‘22 egybeesett a Lenovo globális Think30 ünnepségével, amely a ThinkPad és a ThinkSystem célirányos tervezési és mérnöki innovációjának 30 éves évfordulója előtt tiszteleg. Erre az örökségre építve a vállalat bemutatta történetének legszélesebb körű vállalati portfólió-bővítését, amelynek célja a globális informatikai modernizáció felgyorsítása az új Lenovo Infrastructure Solutions V3-mal, valamint megünnepelték a több mint 200 millió eladott ThinkPad eszközt. A vállalat továbbra is folytatja az eszközök fejlesztését, többek között nemrégiben látott napvilágot az új ThinkPad X1 Fold, a világ első összehajtható PC-jének következő generációja.
A Lenovo elnök-vezérigazgatója, Yuanqing Yang tartotta a Tech World ’22 vitaindító beszédét, és betekintést nyerhettünk abba, hogy a cég intelligens technológiájának köszönhetően hogyan képes az ember arra, hogy bárhonnan jobbá tegye a világot.
A vitában Yanghoz csatlakoztak a Lenovo üzleti vezetői és vezető globális vezérigazgatók, köztük Cristiano Amon, a Qualcomm elnök-vezérigazgatója; Pat Gelsinger, az Intel vezérigazgatója; Julie Sweet, az Accenture elnök-vezérigazgatója; valamint Lisa Su, az AMD vezérigazgatója és Arvind Krishna, az IBM elnök-vezérigazgatója. Az ügyfelek és partnerek, köztük Stefano Domenicali, a Formula 1 elnök-vezérigazgatója és Panos Panay, a Microsoft ügyvezető alelnöke és termékigazgatója szintén megvitatták a Lenovo technológiájának szerepét az intelligens átalakulásban.
Dr. Yong Rui, a Lenovo technológiai vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a cégük miként fejleszti a Metaverzum technológiai megoldásait az intelligens átalakulás elősegítésére. Kiemelte, hogy a Lenovo alapvető technológiái és innovációi az eszközökön, szervereken, szoftvereken és megoldásokon keresztül hogyan fogják összekapcsolni a virtuális és a fizikai világot.
A fő vitaindító ülésen Luca Rossi, a Lenovo Intelligens Eszközök Csoportjának elnöke új jövőbeli koncepciókat mutatott be. Csak, hogy párat megemlítsek, többek közt említette az életet javító fogyasztói innovációkat, a termelékenység elősegítését, az együttműködési megoldásokat, valamint a rollable laptop PC és az okostelefonok fontosságát.
Kirk Skaugen, a Lenovo Infrastructure Solutions Group elnöke bemutatta a számítástechnika fejlődését minden téren. Kirk arról beszélt, hogy az összes iparág adatait azonnal ki kellene használni egy intelligens átalakításhoz. A Lenovo intelligens infrastruktúrája lehetővé teszi ezt az átalakulást szervereken, tárolókon és szolgáltatásokon keresztül. Kirkhez csatlakoztak a VMware és a Barcelona Supercomputing Center vezetői is, amikor bemutatta, hogy a Lenovo miért van első helyen a mesterséges intelligencia terén.
Ken Wong, a Lenovo Solutions & Services Group ügyvezető alelnöke és elnöke arról beszélt, hogyan bővült a CIO szerepe a világ digitalizálódásával együtt. Ken kiemelte a Metaverzum értékét, a digitális munkaterület-megoldások fontosságát és azt, hogy a mérnökök által végzett pályakezelés optimalizálása hogyan javíthatja valós időben az infrastruktúrát, például a tömegközlekedést. Claudia Contreras, a Lenovo Global Sustainability Services ügyvezető igazgatója azt is megemlítette, hogy a Lenovo szolgáltatásai segíthetik az ügyfeleket saját fenntarthatósági céljaik elérésében, függetlenül attól, hogy hol tartanak most.
Laura Quatela, a Lenovo vezető alelnöke és jogi vezérigazgató-helyettese kiemelte, hogy a vállalat a nettó nulla felé vezető úton a termékkínálatában a fokozott fenntarthatóságot szeretné szem előtt tartani. A fenntartható termékinnovációk mellett Laura támogatja azokat a fejlesztéseket, amelyeket a Lenovo folytat, hogy élen járjon az alacsony károsanyag-kibocsátású gyártásban. Ezenkívül asszisztálja a cég azon szándékait, hogy megosszák és beszámoljanak az előrehaladásról a kibocsátáscsökkentés hiteles, együttműködésen alapuló megközelítése érdekében. Ezeket a fenntarthatósági törekvéseket végül megerősítette Yang záróbejelentése, miszerint a Lenovo elkötelezte magát a nettó nulla vízió mellett, amelyet állításuk szerint 2050-re elfognak érni.
techkalauz.hu – az online techmagazin