Az LG bemutatta legújabb Stretchable LCD kijelző prototípusát. Az új 12 hüvelykes kijelző normál hosszának 50%-áig nyújtható, csavarható és húzható törés nélkül, új paradigmát teremtve a jövőbeli okostelefonok, táblagépek és ’ruházati kijelzők’ számára.
Az ennyire innovatív új termékek esetén mindig bajban van a világsajtó az elnevezésekkel, ami nem csoda, hisz magyarul is elég furcsán hangzik a „nyújtható kijelző”. Na de vissza a tárgyra. 2022-ben ugyanezen gyártó bemutatott egy nyújtható kijelzőt, az azonban még csak 20%-nyit volt képes nyúlni. Az új prototípus esetében azonban már 1,5-szeres, azaz 50%-os nyúlást tudtak realizálni a mérnökök. Mindemellett a kijelző 40 μm-es mikro-LED-eket használ 100 pixel per hüvelyk (ppi) felbontással.
Szeptemberben a 2025-ös S/S Seoul Fashion Week-en, a dél-koreai szöuli Dongdaemun Design Plaza-ban pedig még talán ennél is furcsább dolog történt: az LG Display bemutatta ruhákba épített, avagy viselhető kijelzőket. Hogy ennek van-e értelme, azt majd a történelem eldönti, addig nyugodtan szörnyülködhetünk.


techkalauz.hu – az online techmagazin