Sony A9 III: 4K 120 FPS videóra képes – ezt ne hasonlítsuk a telefonokhoz, jó?

0
897

A Sony A9 III tudhatja magáénak a világ első global shutterfull-frame kameráját.  A 24,6 MP-es stackelt CMOS-érzékelő és a BIONZ XR képfeldolgozó processzor akár 120 FPS-es blackout-free felvételre is képes.

A Sony Alpha 9 III-ról már egy ideje keringenek a pletykák, de a Sony végre piacra dobta a professzionális full-frame tükör nélküli fényképezőgépek legújabb szériáját. A Sony A9 III műszaki jellemzői:

  • 24,6 MP stackelt CMOS érzékelő
  • 8,0 fokozatú öttengelyes testbe épített képstabilizátor
  • 4K videó 120 FPS-sel, crop nélkül
  • Kompozit RAW képkészítés
  • S-Cinetone és S-Log3 videóhoz
  • 9,44 millió képpontos, négytengelyes, érintőképernyős OLED monitor
  • 5 GHz-es Wi-Fi a gyors fájlátvitelhez FTP-n keresztül
  • Dupla kártyahely CFexpress Type A és UHS-I és UHS-III SD kártya támogatással

Azonban a bulit teljesen elviszi a Sony A9 III 24,6 MP-es érzékelőjének global shuttere, mivel ez a világ első olyan full-fram kamerája, ami global shutterrel rendelkezik.

Az A9 III akár 1/80 000 másodperces záridőre is képes – a Nikon Z 9 1/32 000 másodpercéhez és a Canon EOS R3 1/64 000 mp-éhez képest – és vaku szinkronizálására is 1/80 000 másodperces a határ.

A Sony A9 III november 8-tól előrendelhető az Egyesült Államokban 5999,99 dolláros áron. Európában 7000 eurótól lesz elérhető jövő januárban.

techkalauz.hu – az online techmagazin

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét