Minden évben megrendezésre kerül az Apple fejlesztői konferenciája, a WWDC, ezúttal azonban sokan többet várhatunk az almás vállalattól, mint egy új köntösbe bújtatott okostelefont, új OS X-et és iOS-t. Jövő héten pontosan kiderül, hogy mi is kerül majd terítékre, addig is elkészítettünk egy 13 fogásos menüt, amiről szívesen szemezgetnénk.
1, iOS 8: ez bizony tartogat néhány meglepetést magában, hiszen bújtatva olyan funkciókat is megtalálhatunk benne, amik a legújabb iPhone-ra, vagy esetleg egy okosórára optimalizáltak. Az már szinte biztos, hogy a Healthbook ezzel debütál, de hogy mi van még a kertek alatt, nem tudjuk pontosan.
2, Okosotthon: kéz a kézben az iOS 8-al bemutatásra kerülhet az Apple elképzelése arról, milyen szerepet is tölthet majd be az okosotthonokban egy almás okostelefon. Lekapcsolhatja a világítást? Irányíthatja a redőnyöket, vagy esetleg egy üdvözlő zenét indíthat el, mikor hazaérünk?
3, Új alkalmazások: néhányan azt várják, hogy az egyelőre csak OS X-en belül ismert alkalmazások egy része átköltözik iPhone-ra is, (pl.: Preview, TextEdit) és esetleg az iTunes Radio is különválik sőt, talán a Beats felvásárlása is hoz számunkra némi változást az előre telepített alkalmazások listájában.
4, OS X: A Mac-ek operációs rendszere a jelek szerint egy kis dizájn-ráncfelvarrás előtt áll, mely az iOS 7 egyszerű és letisztült formavilágából kíván építkezni sőt, várhatóan a két platform között mostmár nyilvánvalóbb lesz az áttetszés. Ez valószerű lépésnek tűnik, hiszen ahogy egyre gyakoribb lesz az alkalmazásboltban az átjárhatóság, egyre inkább kívánja a felhasználó a hasonló látképet.
5, Siri: Mi is szól éppen a rádióban? Nos, az iOS 8-al már egyszerűbb lesz ezt kideríteni, hiszen a Siri segítségével az éppen hallott zenéket automatikusan beazonosítja.
6, Apple Maps: A 2012-ben tapasztalt problémákért már számtalanszor bocsánatot kért a felhasználóktól az Apple, azóta pedig rendületlenül foltozgatja a feltárt hibákat. Azóta kaptunk már frissítéseket, de a legnagyobb az idén érkezhet és itt némi dizájn változás is készülőben van.
7, Osztott képernyős iPad: ez bizony olyasvalami, amivel már régóta tartozik a felhasználóknak az Apple. Hiába fejlesztették a különböző eszközöket cupertinóban az egyszerűség zászlaja alatt, a Windows 8 használhatóságához sokat hozzátett az osztott képernyős multitasking.
8, iPhone 6: a friss almás okostelefonhoz kapcsolódó hírek mindig is nagy figyelmet kaptak a vásárlóközönség és a kritikusok részéről is. Ezúttal sincs másképp, főleg mert több iPhone 6-ról is szó van, behatóbban pedig itt foglalkoztunk a kérdéssel.
9, Macbook: csak idő kérdése, hogy megjelenjen a Retina kijelzővel szerelt MacBook Air – ebben az esetben egy 12 hüvelykes, Retina kijelzős ultrabook érkezését prognosztizálják, ami az elődjénél is vékonyabb. Amennyiben ez a feltételezés igazzá válik, az elmúlt négy év legnagyobb változását éli meg a MacBook Air széria.
10, iPad: túl nagy változásra nem kell számítanunk, de a jelek szerint az Apple kész arra, hogy a táblagépeibe is beépítse a Touch ID ujjlenyomat olvasót. Néhány vad elképzelés pedig arról számol be, hogy az Apple egy ún. iPad Pro-n dolgozik, ami 13 hüvelykes mérettel a táblagépek óriása lehetne.
11, iWatch: hivatalos információ még alig-alig jelent meg, viszont az új hordozható okosóra körül már annyi pletyka felrebbent, hogy bizonyára egy-kettő hordozott magában igazságtartalmat. Ezen a téren az események viszont annyira felgyorsultak, hogy meggyőződásünk: egy éven belül felvehetjük az első almás okosórát.
12, Apple TV: hogy ennek az eszköznek mekkora létjogosultsága lesz, majd eldönti a vásárlóközönség. Hazánkban valószínűleg pária sorsú lesz, már csak a szolgáltatók rugalmatlanságának köszönhetően is. Ettől függetlenül a WWDC keretein belül kiszivárgott információk egyfajta jövőképet vetíthetnek elénk ezen a téren is.
13, Beats: az első hírek csak néhány hete jelentek meg a Beats felvásárlásáról, mostanra azonban úgy néz ki, hogy sikerült az üzletet nyélbe ütni. Az, hogy a Beats akvizíciója pontosan milyen területeken is fog megjelenni, még kérdéses, de valószínű, hogy az elmúlt évek legjobb üzletét kötötte meg az Apple.
Gabe
Források:
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/1bef71b8-e433-11e3-a73a-00144feabdc0.html