Az Intel a most zajló sanghai Intel Developer Forumon mutatta be a legújabb dizájnú Intel Classmate PC-t. A vállalat szerint a második generációs Classmate PC egy kimondottan olcsó, ám teljes funkcionalitású, hagyományos és vezeték nélküli internetre valamint oktatási célokra felkészített számítógépplatform.
A kimondottan gyerekeknek szánt „netbook” sorozatú noteszgép fő erényei a vízálló billentyűzet, a hosszú akkumulátoros üzemidő és az ütések, zuhanások okozta fizikai behatásokkal szembeni ellenállás.
A Classmate PC-kben egy Intel Celeron M processzor végzi a számítási feladatokat. A 9 hüvelykes kijelzőt integrált grafikus megoldás vezérli, a rendszermemória 512 megabájt, míg a háttértároló 30 gigabájt kapacitású. A hosszú üzemidőről 6 cellás akkumulátor gondoskodik. A gépben 802.11b/g szabványú vezeték nélküli hálókártya és beépített webkamera jelenti az „extrát”. A gépek Windows XP-vel vagy Linuxal is kérhetőek. Az előtelepített, kimondottan oktatási célokat szolgágló szoftverek 8 nyelven érhetőek el. A jövőben az Intel azt tervezi, hogy a régebbi Celeronokat lecseréli, és a Classmate PC-kben az új Atom kerül majd bele.
polip












