Az Apple azt tervezi, hogy az Apple Intelligence szolgáltatást a Vision Pro headsetbe implementálja. A fejlett mesterséges intelligencia értesítési összefoglalókat, írási segítséget és a Siri továbbfejlesztett verzióját biztosítja. A HomePod és a HomePod mini állítólag soha nem fogja megkapni ezeket az új funkciókat, mivel az Assistance sok RAM-ot igényel a jó működéshez.

A közelmúltban megjelent „Power On” hírlevélben a Bloomberg munkatársa, Mark Gurman felfedte, hogy az Apple implementálja az Apple Intelligence-et a Vision Pro headsetbe – bár a bevezetésre idén még nem kerül sor. A jelentés vélhetően pontos, mivel a headset elegendő memóriával rendelkezik ahhoz, hogy támogassa az eszközön lévő Apple Intelligence funkciókat, például az értesítési összefoglalókat, az írási segítséget és a Siri továbbfejlesztett verzióját.
A vállalat felhasználói felületet tervező csapatának biztosítania kell, hogy az Apple Intelligence jól illeszkedjen a vegyes valóságú környezetbe. Ezenkívül a vállalatnak meg kell győződnie arról, hogy szerverei megfelelnek a feladatnak, és nem fordul elő lassulás, ha a felhasználóinak száma megnő.
Gurman rossz hírekkel is szolgál. Azt állítja, hogy a HomePod intelligens hangszórók soha nem fogják megkapni ezeket az új funkciókat. Ennek az oka az alacsony, 1 GB RAM, ami a HomePod és HomePod miniben van.
techkalauz.hu – az online techmagazin













