Alcor Zest D714I teszt

0
762

A tesztben szereplő Alcor Zest D714I típusú táblagépet a Laptopszalon biztosította, mely megtekinthető és kipróbálható a Laptopszalon Budai üzletében. 

Laptopszalon Buda

Cím: 1024 Budapest, II. ker., Lövőház u. 12. fsz. 1/d
Nyitva tartás: H-P: 10:00 – 19:00; Szo.: 10:00 – 18:00; V: Zárva
Tel: 20/612-1111

A kezdetek

Úgy tűnik elérkezett az idő, hogy a notebookok után a tabletekre is vessek pár pillantást. Így esett választásuom a belépő modellnek szánt Alcor Zest D714I táblagépre, a 7″-os méretosztályból, amely az alap igények kielégítésére született. A szegmens engem kevésbé vonz, hiszen gyakorlatilag minden egyes helységre jutna egy notebookom itthon, viszont ágyban olvasgatni és hírekkel feltöltődni a reggeli tea mellett ez tényleg egy jó alternatíva, el kell ismernem.

A tesztelt változat már felextrázott belsővel rendelkezett, a beépített memória ugyanis 16GB volt, de ezt leszámítva teljes egészében megegyezik az olcsóbb társaival amiben a fedélzeti tárhely 4GB-os. Fontos megemlíteni, hogy ez a különbség 5000 forintos felárat jelent, akinek tehát nincs szüksége a nagyobb tárhelyre vagy esetleg utólagosan bővítene egy memórikártyával, az tud spórolni és már 24990Ft-os áron hazavihet egy ilyen tabletet.

Nagy csodákra ekkora keretből nyilván nem számíthatunk, ebben a mezőnyben jellemzően nagy differencia nincs a termékek között, csak a gyártóktól függ, hogy mennyire tudnak még egy keveset hozzáadni a gépekhez, nomeg mennyire sikerül minőségire a kidolgozás, mert ugye ez lesz a legelső inger mikor választunk. Nyilván kell egy szép adatlap is ami alapján könnyebb/nehezebb döntések sorozata után eljuthatunk a megfelelő változatokig.

Doboz és külső

Egy teljesen ízléses dobozban várt a készülék, semmilyen különösebb érdekesség, néhány fotó, pontos típusmegjelölés a tetőn, az oldalán piktogramok segítségével láthatjuk mit is tudhat a készülék, valamint láthatjuk mekkora a tárhely amit kapunk. Ha valamit ki kellene emelnem az a furán szabott fedlap, ez egészen érdekes, könnyebb levenni így és végre nem unalmas téglalap. A pontos specifikációk egyébként a doboz alján vannak, ez korrekt.

Alcor Zest D714I teszt

A dobozt megszabadítva némi fóliától előkerül maga a készülék, ami zacskóban pihen, a kijelzőn védőfóliával. Egy alsóbb rekeszben találhatunk egy doboz ami tartalmaz egy alap fülhallgatót, egy USB OTG kábelt, egy töltőt és hozzá egy közepesen hosszú vezetéket. Emellett némi olvasnivaló is társul a tartozékok mellé. Ennyi szerintem elegendő, egy kis tokot még el tudtam volna fogadni kiegészítésnek, de így is megteszi.

Alcor Zest D714I teszt

 

Közelebbről megvizsgálva a gépet, első benyomásra egészen jónak tűnik minden, sőt. Az előlapon a keretek pont elég vastagok a jó fogáshoz, de nem hatnak ormótlannak. Itt lakik egy előlapi kamera is a sarokba száműzve. A hátlap szintén kellemes meglepetés, finom szálcsiszolt az anyaga, én még némi fémet is el tudok képzelni a műanyagon első fogás után, annyira jól sikerült. Ide is került egy kamera, valamint egy márkajelzés és egy azonosító.

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt 

A hosszabb oldalak mentesek minden extrától, némi lekerítés azért ide is jutott amik folytatódnak körben tovább, nekem pont kézre illett így az egész, ez egy jó pont. Találunk egy microsd olvasót is, amivel bővíthetjük a tárhelyet akár 48GB-ig is ha 32GB-os memóriakártyát veszünk. A szokásos gombok egy oldalra kerültek, az microUSB csatlakozó, a 3.5mm-es jack, valamint a hangerő állításért és bekapcsolásért felelős részleg is itt foglal helyet. Ha nagyon nagy lenne a gond, akkor egy kis lyukon keresztül resetelhetjük a gépet.

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

Belső

A gépházban egy 2 magos A9-es Cortex processzor “dohog” PowerVR SGX540-es grafikus gyorsítóval, valamint 1GB DDR3-as memóriával megtámogatva. A belső tárhely pedig változattól függően alapkiépítésben 4 vagy 16GB lehet. Memóriakártyával ez bővíthető 32GB-al igény esetén. Kapunk N szabványos WI-FI-t is, Bluetooth nincs, 3G és Ethernet utólagos adapterrel elérhető. Remek hír, hogy nem találtam olyan tesztvideót vagy filmet a repertoárban ami megakasztotta volna a rendszert lejátszás közben, így filmezőknek ideális választás lehet már ez a hardver és változat is.

Alcor Zest D714I teszt

A szintetikus tesztek pontszáma alapján érezhető már, hogy ez nem egy túl acélos hardver nem túl magas teljesítménnyel, így ne lepődjünk meg, hogy több funkciót kihasználva akadozás, esetleg nagyobb szünet következik. A komolyabb játékokat is jobb jegelni egy kicsit, viszont a szokásos szórakoztató egyszerűbb időtöltők szépen mennek, semmilyen gond nem volt ezen a téren. Lentebb pedig néhány teszt és azok eredményei:

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

 

A szoftveres oldal jelen esetben 4.2.2-es Jelly Beant takar, módosítatlan változatban. A Play Áruház erre remek megoldásokat nyújt, minden pillanatok alatt letölthető és telepíthető.

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

Kijelző

IPS technológiával készült, 1024×600 pixel felbontású kijelzőt kapunk, amely a kategóriában elhelyezve elég szép képet is ad, némi lilás “köd” azért oldalról látható, valamint a fekete is inkább átcsap szürkébe, de alapvetően ennél rosszabbat szoktunk tapasztalni. Kicsit erősebb nyomásra némi elszineződést is láthatunk, érdemes tehát inkább csak simogatni a felületet, mintsem erőből nyomni, ha mégis megröccenne a rendszer.

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

Egyebek, adatátvitel, üzemidő

Az előlapi kamera felbontása és minősége is hagy némi kívánnivalót, nagyon erősen korlátolt az a felhasználási kör, ahol ez jó lehet. A hátsó 2 MegaPixeles, szintén fixfókuszos megoldása sem sokkal jobb, ezek inkább vészmegoldások. Íme egy előlapi kép, majd kettő a hátlapi megoldással:

Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt Alcor Zest D714I teszt

Adatmozgatásra ha nem USB-n keresztül csatlakozunk akkor az N-es Wi-Fi-t tudjuk segítségül hívni. A jelerősség egy erős közepest érdemel, megfelelő a legtöbb háztartásban. Videót lejátszani központi szerverekről is tudunk fennakadások nélkül.

Akkumulátoros üzmidőre nem lehet panaszunk, egy átlagos 720p-s filmet 5 órán át mindenképpen élvezhetünk 50%-os fényerőnél, internetezni inkább olyan 4 óra körül tudunk aktív használat mellett, ritkább bekapcsolásokkal 1 napot szinte mindig produkált, ebben volt kevés zenehallgatás, email és internetezés, kis unaloműzés. Játékkal természetesen ez gyorsabban meríthető, 2-3 óra alatt eltüntethető a töltöttség.

Verdikt

Mit is lehetne elmondani egy olyan eszközről aminek nem nagyon van ellenfele ezzel a belsővel ilyen áron? Aki szeretne egy minőségi burkolattal, igényesen összerakott tabletet, de nem kívánja a modernebb és gyorsabb gépek sebességét, az jó helyen keresgél. Akinek pedig fontos a sebesség is, nos, nekik mindenképpen egy drágább modellt kell választaniuk, mondjuk 4 magos processzorral szerelt nagyobb testvért, amiről már szintén készül az írás. Végszóként annyit tudok mondani, mindenki próbálja ki ha lehet vásárlás előtt az adott gépet, hiszen mások az igényeink, mást várunk el egy ilyen eszköztől, ez itt hatványozottan igaz és megfontolandó.

Alcor Zest D714I teszt

Alcor Zest D714I teszt

 

Mulder

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét